Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Para na łące

3 pomysły na kreatywne zdjęcia pary

Już za chwilę święto zakochanych! Z tej okazji zapewne rozglądacie się za ciekawymi prezentami na Walentynki diy lub pomysłami, jak najlepiej spędzić ten dzień. Mamy dla Was propozycję - samodzielnie zorganizowaną sesję zdjęciową z drugą połówką. O tym, jak się do tego przygotować, piszemy tuż poniżej w artykule. Zdradzimy także pomysły na kreatywne zdjęcia par!

Jak spędzić Walentynki? Z aparatem w ręce!

Świetna zabawa, szansa na lepsze poznanie się, niezapomniana pamiątka. O czym mowa? Oczywiście o amatorskiej sesji zdjęciowej, która jest idealną odpowiedzią na pytanie jak kreatywnie spędzić Walentynki w domu. Aby zorganizować taką sesję, nie potrzebujemy zbyt wiele akcesoriów,  wystarczy aparat (np. ten w telefonie) i dobre samopoczucie. Jeśli planujemy zdjęcia plenerowe, przyda się także w miarę dobra pogoda, ale to już kwestia całkowicie poza naszym wpływem. To jak, sprzęt fotograficzny gotowy? W takim wypadku łapcie jeszcze kilka pomysłów na kreatywne zdjęcia dla par i do dzieła!

Para na walentynki

Pomysł 1. Domowa przystań

Pamiętacie z dzieciństwa  budowanie „bazy” z koców czy poduszek? Pora stworzyć taką z ukochaną osobą! Aby nadać swojej konstrukcji walentynkowej aury, przystrójcie ją dużą ilością dekoracyjnych lampek, które zapewnią przytulny charakter. Pamiętajcie, że im więcej źródeł światła, tym wyraźniejsze i jaśniejsze fotki! Przyjemny klimat zagwarantują także stylizacje kojarzące się z domowym ciepłem - tak,  wszelkie swetry, długie podkolanówki czy kubki z parującą herbatą są mile widziane!  

Nasza wskazówka?

Efekty takiej sesji doskonale zaprezentują się na odbitkach w stylu retro, które przypominają kultowe polaroidy!

Para w domu

Pomysł 2. Niech powrócą wspomnienia z pierwszej randki!

Ulubiona ławka w parku? Malowniczy zakątek  pod miastem? A może mieszkanie udekorowane w walentynkowych klimatach? Z okazji święta zakochanych zróbcie sesję zdjęciową w miejscu pierwszej randki i przypomnijcie sobie początkowe motyle w brzuchu! 

Nasza wskazówka?

Sesję na miejscu pierwszej randki można wykonać także w formie oryginalnego prezentu na Walentynki. Przygotuj kartkę z tym, co chcesz powiedzieć ukochanej osobie, a następnie wybierz się w Wasze miejsce i zrób fotkę. Efekt sesji wywołaj w formie odbitek i dołącz do prezentu - taka niespodzianka na pewno uruchomi falę miłych wspomnień!

Tańcząca para

Pomysł 3. Szalone lata 90

Walentynkowa sesja w szalonym stylu? Czemu nie! Aby uzyskać niepokorny efekt rodem z największych modowych magazynów, wystarczy pamiętać o… włączonej lampie błyskowej. Przejaskrawione fotki w stylu flash photoshoot doskonale współgrają z różnymi gadżetami, jak okulary słoneczne, kieliszki szampana czy domowej roboty confetti. Co ważne, można je wykonać  w każdej przestrzeni, nawet tej z pozoru nieatrakcyjnej fotograficznie i niedoświetlonej. Idealna opcja na Walentynki w domu!

Nasza wskazówka?

Gotowe zdjęcia dobrze jest wyeksponować, np. w formie Smartbooka, z którego można wyrywać pojedyncze fotografie!

Para zakochanych

Walentynki w domu? Nauczcie się pozować!

Ok, romantyczna sceneria przygotowana, światło ustawione, parametry się zgadzają.  To teraz pstryk i… nie ma efektu WOW, pomimo trudu włożonego w przygotowania. Dlaczego tak się stało? Sekret dobrej fotki nie tkwi bowiem tylko w ciekawej oprawie, ale i odpowiedniej pozie, jaką przyjmujemy do zdjęcia - a ta niestety najczęściej ogranicza się do sztywnego pozowania obok siebie, co zaburza proporcje i dynamikę kadru. Poniżej zdradzamy Wam kilka sprawdzonych sposobów na pozowanie, dzięki którym wspólne zdjęcia będą zachwycać. Jeśli spędzacie Walentynki w domu, to możecie je przetestować -  prędzej czy później na pewno się przydadzą!
•    Zatańczcie przed obiektywem. Ta metoda gwarantuje dwie rzeczy: doskonałą zabawę i, przy odrobinie szczęścia, oryginalne ujęcie w ruchu. Do sprawdzenia z Waszą ulubioną muzyką w tle!
•    Dajcie się ponieść fali czułości. Objęcia, głębokie spojrzenia w oczy, trzymanie za ręce - w fotografii par im więcej uczucia, tym lepiej.
•    Wyluzujcie się! Pozowanie do zdjęcia - nawet z ukochaną osobą - to niełatwa sztuka. Z tego powodu tak ważne jest wzajemne zaufanie i dużo uśmiechu podczas sesji. W końcu cho
 

Oceniło nas już 12772 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.