Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

zdjęcie ślubne

Fotografowie ślubni - poznaj ich tajniki

Lato rozpoczęło się z przytupem! Fala upałów zalała cały kraj, przyspieszając sprzedaż wszelkich napojów chłodzonych. Wraz z nadejściem lata otwarto sezon ślubny. Imprezy do białego rana w gronie nowożeńców odbywają się niemal w każdy weekend. Zanim nastąpi ten Wyjątkowy Dzień, przyszłych państwa młodych czeka seria przygotowań. Jakie cechy powinien mieć fotograf weselny?

Perfekcyjny warsztat

Jakiego fotografa polecacie na wesele? To pytanie regularnie zadawane jest na forach internetowych i w popularnych społecznościówkach. I słusznie – wybór fotografa na ślub wcale nie jest prosty, a ostateczne decyzje podejmowane są najczęściej na podstawie opinii z sieci. Oferta profesjonalistów w wielu przypadkach wygląda podobnie. Każdy fotograf ślubny stara się przykuć uwagę klienta atrakcyjnymi kadrami, lecz niektórzy oferują nieco więcej. Sprawdź, jakie są ich tajniki.

fotografia ślubna

Ślub jak z bajki

Fotografia ślubna bez wątpienia należy do dziedzin, które wzbudzają masę emocji. Nowożeńcy chcą zatrzymać te chwile w jak najpiękniejszej oprawie. Kto jest w stanie zrobić to lepiej, jeśli nie wprawny fotograf weselny?

Praca fotografa może wydawać się lekka i przyjemna. Nic bardziej mylnego! Walizki z ciężkim sprzętem, pstrykanie zdjęć w niewygodnych pozycjach, a nawet wspinanie się po meblach, byle tylko uchwycić jak najlepszy kadr – oto codzienność fotografa. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Aby ślub wyglądał na zdjęciach jak z bajki, potrzeba wielu godzin pracy i setek kadrów. Praca fotografa od kuchni wygląda zupełnie inaczej, niż większości się wydaje.

Perełki pośród dziesiątek kadrów

Profesjonalny fotograf weselny wykonuje mnóstwo zdjęć tylko po to, by spośród dziesiątek, jak nie setek kadrów, wyłowić najlepsze perełki. Kolejne godziny przeznacza na delikatny retusz, który wydobędzie pożądany charakter imprezy.

Na jakość zdjęcia wpływa również papier. Niech nie zdziwi Cię fakt, że z naszych usług korzystają fotografowie z całego kraju! Oferowane przez nas odbitki naświetlane są na nowoczesnych fotolabach. Efekt z pewnością zaskoczy odbiorców! Papier błyszczący czy matowy zagwarantuje nie tylko głębię kolorów, ale i przyjemne w dotyku kadry.

zawieszki ślubneobrączki ślubne

Bonus dla nowożeńców

Wejście na małżeńską ścieżkę jest dla państwa młodych ogromnym przeżyciem. To piękne, rodzinne chwile o wielkim ładunku emocjonalnym. Ich klimat potrafi oddać tylko doświadczone oko fotografa. Wielu z nich w podziękowaniu za swoje usługi decyduje się podarować nowożeńcom prezent.

Często jest to tradycyjny album z wklejanymi zdjęciami lub wielkoformatowa fotografia oprawiona w ramę. Tak przygotowany akcent będzie sympatycznym zakończeniem udanej współpracy, a już na pewno zaczątkiem fali poleceń ze strony świeżo poślubionych.

Kamerzysta na wesele i fotograf

Coraz częściej fotografowie poszerzają swoją ofertę o usługę zarejestrowania przebiegu wesela w formie filmu. Nowoczesne efekty dźwiękowe i ciekawe pomysły na montaż sprawiają, że jest to bezcenna pamiątka z najważniejszego dnia wspólnego życia. Takie filmy są dziś rejestrowane na wysokiej klasy sprzęcie i prezentują krystaliczną jakość obrazu. Ciekawostką jest, że można w dowolnym momencie zatrzymać nagranie, by wychwycić z niego zdjęcie. Gotowe kadry można wywołać, powiększając dotychczasową kolekcję ślubnych zdjęć.

portret ślubny panny młodej

Cyfrowa fotografia ślubna

Podstawowy pakiet zdjęć od fotografa zawiera przeważnie płytę CD oraz kilka wywołanych kadrów pamiątkowych. Jeśli również posiadasz płytę ze zdjęciami, możesz samodzielnie wywołać ulubione ujęcia i przygotować z nich tradycyjny album. Możesz także zdecydować się na pamiątkę w nowoczesnym wydaniu i zrobić efektowną fotoksiążkę z tego pięknego dnia.

A co Ty na to, aby jedno ze zdjęć wywołać w większym formacie i oprawić w ramę? Z pewnością masz ulubioną fotografię z sesji ślubnej, którą swobodnie wkomponujesz w domową aranżację. Wybierz najpiękniejszy kadr i umieść w widocznym miejscu, a będzie Ci przypominać o sile wzajemnej miłości i chwilach, które połączyły Cię z drugą połową.

Fotograf na wesele poszukiwany

Jak w gąszczu ofert znaleźć idealnego fotografa ślubnego? Przede wszystkim: na spokojnie. Pośpiech nie jest w tym przypadku najlepszym doradcą. Warto spotkać się z fotografem i zapoznać z jego portfolio. Większość ofert znajduje się teraz w sieci, co ułatwia podjęcie decyzji i oszczędza czas.

Dobry fotograf ślubny powinien wyróżniać się estetyką oraz zmysłem artystycznym. Wrażliwość i umiejętność wychwycenia niepowtarzalności chwili to kolejne cechy. Przejrzyj portfolio fotografa. Jakie emocje wywołują w Tobie zdjęcia jego autorstwa? Czy odpowiada Ci styl kadrów? Potrafisz utożsamić się z postaciami ze zdjęć? Jeśli na te pytania padła odpowiedź „tak”, jest to dobry znak. Profesjonalny fotograf ślubny to także dobry psycholog, który zrozumie i spełni oczekiwania klientów. Współpraca z taką osobą to czysta przyjemność!

młoda para w parku

Ważne, aby była „chemia”

Osobowość fotografa znacząco wpłynie na wspólną pracę. Pamiętaj o tym jeszcze przed zatrudnieniem profesjonalisty. Skryty i małomówny fotograf może być „trudny” we współpracy, a efekt niekoniecznie będzie należeć do zadowalających.

Osoby pracujące z aparatem powinny być otwarte, empatyczne i mieć umiejętność nawiązywania nieskrępowanych relacji. Taki fotograf to prawdziwy skarb i gwarancja pięknych kadrów. Jeśli więc już na pierwszym spotkaniu coś zaiskrzyło i czujesz, że po kilku minutach udało Wam się nawiązać nić porozumienia, nie wahaj się zatrudnić takiego fachowca.

Dzień, w którym dwa serca łączą się w jedno

Ślub jest niezwykle podniosłym wydarzeniem i piękną uroczystością w rodzinnym gronie. Te momenty będą później wspominane przez kolejne lata, a także prezentowane na zdjęciach kolejnym pokoleniom. Tym bardziej warto zadbać o fotografa, który niczym magik będzie w stanie dotknąć obcych serc i uwiecznić je w wyjątkowych kadrach.
Nie zapominaj, że najlepsze z nich możesz mieć również w wersji papierowej. Skorzystaj z naszej oferty i wywołaj zdjęcia, które wzruszą do łez i będą niezapomnianym źródłem najcudowniejszych wspomnień.
 

Oceniło nas już 12558 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.