Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Odbitki z sesji w plenerze

Sesja w studio czy w plenerze - która opcja jest dla Ciebie?

Sesja w studio czy w plenerze - która opcja jest dla Ciebie?
Planowanie sesji fotograficznej wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji. Jednym z wyborów jest otoczenie, w którym będą wykonywane zdjęcia. Sesja w plenerze czy sesja w studio – co jest lepsze? Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Przeczytaj, zanim podejmiesz właściwą decyzję!

Kobieta pozuje do zdjęcia

W studiu zrealizujesz każdy pomysł

Jeśli chodzi Ci po głowie sesja studyjna, możesz zdecydować się na nią o każdej porze roku. Współczesna fotografia to nie tylko zdjęcia modelek do katalogów – branża ta od dawna otworzyła się na zwykłe osoby, które mają ciekawy pomysł na utrwalenie swojego wizerunku, zarówno do celów prywatnych, jak i zawodowych. Jeśli plan zakłada fotografie w egzotycznym otoczeniu, bez problemu można go zrealizować w studiu. Wystarczy kilka rekwizytów, by przenieść się w odległy zakątek świata z piaszczystą plażą i palmami.

Zdjęcie wśród liści

Sesja w studio zagwarantuje prywatność

Niezaprzeczalną zaletą sesji studyjnych jest fakt, że odbywają się w bardzo wąskim gronie i pozbawione są przypadkowych przechodniów. Dzięki temu możesz poczuć się pewniej siebie, co będzie miało swoje odzwierciedlenie w zdjęciach. Pomieszczenie fotograficzne będzie najlepszym wyborem, jeśli w grę wchodzi na przykład sesja studyjna kobieca.

Warto przy okazji podkreślić, że mianem studia można nazwać dziś nie tylko przygotowane do tego pomieszczenie. Aktualnie sprzęty pozwalają na stworzenie mobilnego studia fotograficznego, co oznacza, że sesję o każdym charakterze można zrealizować w apartamencie, hotelu lub w dowolnym pomieszczeniu.

Co więcej, w studiu o wiele łatwiej jest zapanować nad czynnikami, które decydują o charakterze zdjęcia. Światło czy ustawienie rekwizytów – o to najłatwiej zadbać podczas sesji w pomieszczeniu. O wiele łatwiej jest także o intymność, co ma duże znaczenie w trakcie sesji dla par.

Sesja w bieliźnie

Sesja w plenerze – romantycznie w każdej scenerii

Jeśli zależy Ci na utrwaleniu skrawków swojego życia w naturalnym otoczeniu, sesja plenerowa będzie trafnym wyborem. O wiele łatwiej uzyskać tam romantyczny nastrój lub inny efekt. Chcesz nadać swoim zdjęciom konkretnego charakteru? Opuszczona fabryka będzie idealnym miejscem na zdjęcia w stylu industrialnym, piękny most czy nadmorski plener podkreśli uczucie wśród nowożeńców, a wesołe miasteczko zachwyci feerią barw zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Sesje na świeżym powietrzu mają niepowtarzalny urok. Zgrabnie ujmują minimalizm, tajemniczość czy dynamikę. W plenerze, tak jak i w studiu, można korzystać z rekwizytów i stylizacji. Możesz użyć ich dowolną ilość, jeśli Twoim pomysłem jest sesja plenerowa kobieca.

Zachód słońca

Wiele zależy od fotografa

Sesja zdjęciowa w plenerze jest nieco trudniejsza w realizacji i wymaga wprawnego, fotograficznego oka. Jednak efekty potrafią zaskoczyć. Zmienne światło, doskwierający upał czy porywisty wiatr potrafią utrudnić pracę. Idealne kadry potrafi uchwycić tylko doświadczony fotograf.

A skoro mowa o zdjęciach – w jaki sposób chcesz wyeksponować efekty współpracy z fotografem? Jedni chętnie dzielą się rezultatem w mediach społecznościowych, inni pozostają skromni, zachowując cyfrowe kadry na dysku komputera. Bez względu na zamiar, na pewno warto utrwalić takie dokonania w papierowej formie, pozwalającej na przechowywanie zdjęć w rodzinnym albumie.

Zdecyduj się na odbitki, aby pozostawić sobie znakomitą pamiątkę. Profesjonalne zdjęcia najlepiej wyglądają w większym rozmiarze. Odbitki 15x21 lub odbitki 20x30 z pewnością pomogą utrwalić piękno sesji zdjęciowej ze wszystkimi szczegółami.
 

Fotograf z aparatem

 

Oceniło nas już 12373 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.