Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY


Najpiękniejsze zdjęcia 2020

Wiemy, że jesteście zdolnymi fotografami. Dlatego dzisiaj nie tylko zainspirujemy Was najpiękniejszymi zdjęciami 2020 roku, ale także powiemy, w jakich konkursach Wy nadal możecie wziąć udział!


Dobra fotografia opowiada o czymś, czego nie potrafimy ubrać w słowa.
Pokazuje coś, czego wzrok nie widział.
Łapie i zatrzymuje moment, który nasz mózg uznał za nieważny.

Zdjęcia, które wygrały w konkursach na najlepsze fotografie 2020 roku, absolutnie spełniają te kryteria.

Grand Press Photo – Zdjęcia Roku 2020

Grand Press Photo to najważniejszy w Polsce konkurs skierowany do fotografów, którzy zajmują się fotografią dokumentalną oraz prasową.

Rywalizacja odbywa się w kategoriach zdjęć pojedynczych oraz fotoreportaży. Obydwie kategorie podzielone są na tematy, m.in. takie jak: życie codzienne, sport i środowisko. Oprócz tego przyznawany jest tytuł Zdjęcia Roku.   W tej edycji  ten tytuł zdobyła fotografia przedstawiająca pielęgniarkę podczas dyżuru w namiocie do segregacji chorych na COVID. Autorem zdjęcia jest Jacek Szydłowski z „Dziennika Wschodniego”.

zdje

Źródło: https://grandpressphoto.pl/grand-press-photo-2020/

 

World Press Photo – ciekawe zdjęcia ze świata

World Press Photo to międzynarodowa rywalizacja fotografii prasowej. W tym roku w ośmiu kategoriach wzięło udział ponad 4000 fotografów! Spośród nadesłanych pracy Jury wybrało 44 fotografów, którzy mieli szanse wygrać w swoich kategoriach. Po raz pierwszy od wielu lat wśród wyróżnionego grona znalazł się polski fotograf – Tomasz Kaczor, który walczył o tytuł zdjęcia roku. Nagrodę w tej kategorii zdobył jednak Japończyk Yasuyoshi Chiba.

zdj

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/yasuyoshi-chiba-wygral-world-press-photo-2020-wsrod-laureatow-tomek-kaczor
 

Iphone Photography Awards – najpiękniejsze zdjęcia 2020 wykonane telefonem

Iphone Photography Awards to z najważniejszy konkurs fotografii mobilnej. Laureaci tegorocznej edycji zostali ogłoszeni 22 lipca w Nowym Jorku. Wśród nich byli przedstawiciele z niemal każdego zakątka świata! Główną nagrodę otrzymała Dimpy Bhalotia z Wielkiej Brytanii. Takie konkursy udowadniają, że to nie drogi, profesjonalny aparat fotograficzny zrobi z Ciebie fotografa!

flying

Źródło: https://news.artnet.com/art-world/iphone-photography-award-winners-2020-1896756

Audubon Photography Awards – najładniejsze zdjęcia przyrody

Prace laureatów tego konkursu muszą przeglądnąć wszyscy Ci, których fascynuje świat przyrody, a szczególnie ornitologia. Spośród 6000 nadesłanych zgłoszeń jury wybrało tylko 10 laureatów. Co ciekawe, ze względu na pandemię obrady jury zostały przeprowadzone... na Zoomie!

A jeśli niesieni pięknem tych zdjęć uznaliście właśnie, że czas wziąć się znowu porządnie za swoją fotografię i wyjść na sesję, to mamy dobrą wiadomość! Wiele konkursów jest wciąż otwartych i możecie spróbować w nich swoich sił!

1. Monochrome Awards

To najważniejszy konkurs czarno-białych zdjęć na świecie. Jest skierowany zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów, którzy rywalizują w osobnych konkurencjach. Obydwie konkurencje są podzielone na trzynaście tematów, w tym m.in. portret, architektura, natura czy moda.

Prace wyróżnionych fotografów znajdą się w książce oraz na międzynarodowej ekspozycji, z której korzysta wiele międzynarodowych magazynów i portali. Autorzy otrzymają tytuł, certyfikat oraz nagrodę finansową.

Zgłoszenia można przesyłać do 15 listopada, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni 10 stycznia 2021 roku.
Aby wziąć udział w konkursie należy zapłacić wpisowe (20$ w kategorii amatorskiej oraz 25$ w kategorii profesjonalnej).

2. Travel Photographer of the Year

Konkurs skierowany zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów. Składa się z kilkunastu kategorii, w tym także specjalnej kategorii na zdjęcia wykonanie smartfonem lub tabletem.

Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe.

Zgłoszenia można przesyłać do 2 listopada, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni w styczniu 2021 roku.
Udział w kategorii dla młodych fotografów jest darmowy, pozostałe kategorie są płatne (od 8 do 30 £).

3. Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic

Konkurs, który składa się z pięciu kategorii: ludzie, krajobraz, zwierzęta, fotoreportaż oraz kategorią specjalną z trzema tematami fotograficznymi: ocean życia, miasto i woda, człowiek i woda.

Prace zgłaszane w konkursie są na bieżąco prezentowane na stronie internetowej, więc już teraz możecie zobaczyć, jaką będziecie mieć konkurencję.

Zdobywca Grand Prix otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł, a zwycięzca każdej kategorii – 1500 zł.

Zgłoszenia można przesyłać do 11 października.
Konkurs jest darmowy.

A gdyby zdjęcia, które zrobiłeś w tym roku, miały stworzyć kategorie w konkursie na Zdjęcie Roku, to jakie byłyby to kategorie? I przede wszystkim, które zdjęcie zdobyłoby główny tytuł?
Nie zapominaj także o nagrodach! Uważamy, że duża odbitka w centralnym punkcie salonu to odpowiednia nagroda dla fotografii z Grand Prix! Pozostałe wyróżnione, w ramach nagrody pocieszenia, mogą służyć w mniejszym formacie jako ozdoba korytarza. W procesie przygotowywania nagród jak zwykle służymy swoją pomocą!

 

Oceniło nas już 12772 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.