Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Pierwszy dzień szkoły - uczennice w ławce

Pierwszy dzień szkoły - zrób sobie zdjęcie na rozpoczęcie roku szkolnego

Nareszcie! Po całym roku spędzonym na nauce zdalnej zasiądziesz w szkolnej ławce, spotkasz się z rówieśnikami i ujrzysz znajome, nauczycielskie twarze. Pierwszy dzień szkoły 2021 będzie zatem niezwykłym wydarzeniem! Chcesz zapamiętać go na zawsze? Sprawdź, jak się przygotować.

Kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego?

To pytanie, które zadają sobie niemal wszyscy uczniowie u schyłku wakacji. Niestety, czas wolny od lekcji mija zdecydowanie zbyt szybko! Na szczęście tym razem los jest dla uczniów nieco łaskawszy – pierwszy dzień szkoły wypada 1 września, w środę. Środek tygodnia to dobry moment na rozpoczęcie czegoś nowego. Po uroczystym przywitaniu się z gronem pedagogicznym już tylko dwa dni będą dzielić Cię od pierwszego szkolnego weekendu. W tym czasie zdążysz oswoić się z myślą o miesiącach wytężonej pracy z podręcznikami.

Nie ma co się łamać! Już niewiele ponad miesiąc później będziecie świętować Dzień Edukacji Narodowej, co oznacza, że będzie on wolny od zajęć dydaktycznych. Stąd już tylko dwa tygodnie dzielą Was od Wszystkich Świętych, (1 listopada - poniedziałek!), który będzie jednocześnie dniem wolnym oraz przedłużeniem weekendu. Prawda, że nie jest tak źle?

1 września - data w kalendarzu

Rozpoczęcie roku szkolnego – zdjęcia utrwalą Twój nastrój

Pierwszy dzień szkoły to świetna okazja do tego, by zrobić pamiątkowe zdjęcia. To moment, w którym jesteście w całym gronie wraz z wychowawcą. Wypoczęte i uśmiechnięte twarze, skóra muśnięta wakacyjnym słońcem – aż żal tego nie utrwalić!

Oprócz notesu i czegoś do pisania nie zapomnij zabrać aparatu lub telefonu. Spontanicznie strzelaj fotki na zmianę z tymi pozowanymi. Zobaczysz, że obydwa sposoby utrwalania wspomnień mają swój niepowtarzalny urok. Fotki w wersji cyfrowej możesz przenieść na papier i dzielić się kadrami z rówieśnikami. Wspomnienia ze szkoły najlepiej prezentują się na odbitkach 10x13 – są poręczne i zmieszczą się do piórnika lub małej kieszonki w plecaku.

Lubisz być na topie i śledzisz aktualne trendy? Zaszalej i wywołaj swoje zdjęcia w modnym, kwadratowym formacie! Fotki rodem z Instagrama to fantastyczna pamiątka dla przyjaciół ze szkolnej ławki.

Zdjęcie klasowe robione telefonem

Pierwszy dzień szkoły – jak się ubrać?

Początek roku szkolnego to dzień, który wymaga odpowiednich przygotowań. Strój, jaki wybierzesz na ten dzień, powinien być schludny i czysty, a przede wszystkim wolny od zagnieceń. Znasz powiedzenie: Ucz się, ucz, bo nauka to potęgi klucz? Twoje ubranie na rozpoczęcie roku szkolnego powinno wyrażać szacunek do szeroko pojętej dziedziny nauki oraz ludzi, którzy każdego dnia z zaangażowaniem przekazują Ci solidną dawkę wiedzy w murach szkoły. Zresztą, podobnie należy się ubrać, pozując do zdjęcia do legitymacji, które prędzej czy później przyjdzie Ci wykonać.

Zadbaj więc o białą bluzkę i granatowe spodnie lub spódniczkę. Jeśli w Twojej szkole obowiązuje specjalny mundur, starannie go wyprasuj i wyczyść buty. Strój galowy jest obowiązkowy, ale nikt nie przeszkodzi Ci w wyrażeniu własnego stylu. Szkolną stylizację możesz wzbogacić dodatkami. Wyrazisty pasek, biżuteria czy akcesoria do włosów z pewnością podkreślą Twoją osobowość. Pamiętaj jednak, by Twój look był przyzwoity i nie wzbudzał przerażenia w oczach nauczycieli. :)

Mundurek do szkoły

Gdzie robić zdjęcia na rozpoczęciu roku szkolnego?

Najważniejsze, to wyczuć moment! Szkolny apel to nie najlepsza chwila na pozowanie do obiektywu, podobnie jak klasowe przywitanie z wychowawcą. Jako uczeń wykaż się klasą, a zdjęcia pstrykaj tuż po oficjalnej części. Możesz poprosić pedagoga o wspólne zdjęcia – klasa lub szkolny korytarz, a także tereny wokół szkoły to świetne miejsca na pstrykanie pamiątkowych fotek. Za kilka lat z sentymentem powrócisz do szkolnych wspomnień, a w oku nie raz zakręci się łezka.

Zdjęcie klasy w mundurkach

 

Oceniło nas już 12558 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.