Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Para zakochanych zimą

Romantyczna sesja zdjęciowa we dwoje - jak ją zorganizować?

Dwie pary wpatrzonych w siebie oczu na tle zachodzącego słońca czy w bajkowo ośnieżonym lesie – takie kadry są piękną pamiątką na lata. Dziś można samodzielnie wykonać smartfonem kilka świetnych zdjęć, lecz jeszcze lepszym pomysłem będzie romantyczna sesja dla par wykonana przez profesjonalnego fotografa. Jak ją zorganizować?

Doświadczone oko widzi więcej

Jednym z największych dylematów jest dokonanie wyboru między profesjonalnym fotografem a kimś spośród rodziny lub znajomych, kto po prostu naciśnie spust migawki w odpowiednim momencie. Osoba, która zawodowo zajmuje się wykonywaniem zdjęć, dobrze zna możliwości swojego sprzętu i wie jak wykorzystać jego parametry. Fotograf potrafi uchwycić w kadrze tę magię, błysk w oczach czy uczucie, które rozpala serca dwojga ludzi.


Na pewno warto zdecydować się na tę usługę, by zatrzymać czas w profesjonalnym kadrze. Zdjęcia są źródłem wspomnień, które po latach nadal sprawiają, że uczucia i emocje przybierają na sile. Nachodzący miesiąc sprzyja zakochanym – w zimowej scenerii świetnie sprawdzi się sesja na walentynki.

Fotograf podczas sesji zakochanych

Romantyczna sesja dla par – skąd czerpać inspirację?

Wiele par ma własny pomysł na wykonanie zdjęć. Fotografów nie dziwią już szalone propozycje klientów na wykonywanie kadrów w najdziwniejszych miejscach czy pozach. Każde takie zdjęcie jest efektem uczucia, jakie kształtuje się między dwojgiem ludzi.


Jeśli jednak brakuje Ci pomysłu na romantyczną sesję, zainspiruj się zdjęciami publikowanymi w sieci, mediach społecznościowych czy na stronach fotografów. Bardzo często zamieszczają tam oni efekty swoich prac, prezentując chwytające za serce kadry. Jeśli któreś z fotek wyjątkowo Cię ujęły, nie zwlekaj i zawczasu rezerwuj spotkanie z fachowcem.

Obróbka zdjęć

Omówienie współpracy

Pierwsze spotkanie z fotografem zazwyczaj nie trwa długo. Klienci przedstawiają swoje oczekiwania i pomysły, a także obawy. Doświadczony fotograf powinien szybko rozwiać wszelkie wątpliwości, a także ustalić czas i miejsce wykonania sesji.


Stresujesz się przy obcej osobie? Romantyczna sesja zdjęciowa powinna odzwierciedlać Twoje uczucia – jeśli będziesz je tłumić, efekt na zdjęciach wyjdzie mizerny. Wprawiony fotograf natychmiast wyczuje narastające napięcie i z pewnością zastosuje wiele sztuczek na to, by je rozładować. To kolejny powód, dla którego romantyczna sesja we dwoje powinna być przeprowadzona przez profesjonalistę. 

Romantyczna sesja zdjęciowa we dwoje – jak się przygotować?

Starania dotyczące udanej sesji zdjęciowej leżą nie tylko po stronie fotografa. Przybywając w wyznaczone miejsce, bądź w dobrym nastroju. Szybko udzieli się on pozostałym uczestnikom wydarzenia, co będzie widać w późniejszych kadrach. Postaraj się, aby na ten dzień solidnie wypocząć – nie wykonuj dzień wcześniej ciężkich prac i odpuść sobie intensywny trening na siłowni. Zjedz z drugą połówką coś dobrego, by nasycić apetyt na cały czas trwania sesji.


Strój możesz dobrać w zależności od charakteru zdjęć. Planujesz elegancką sesję czy traktujesz wszystko z przymrużeniem oka? Wraz z partnerem możecie założyć podobne stroje lub wyrazić swoją osobowość w indywidualny sposób.

Kobieta i mężczyna

Czekając na efekty

Wiesz już, jak zrobić sesję walentynkową i od czego zależą dobre zdjęcia. Fotograf po dokonaniu obróbki dostarczy Wam komplet zdjęć w wersji cyfrowej. Co możesz z nimi zrobić? Zdecyduj się na odbitki popularne i zachowaj w domu jako bezcenną pamiątkę. Niektóre z nich – na przykład odbitki 10x15 – możesz podarować najbliższym, a najpiękniejsze fotki oprawić w ramki. Tutaj najlepiej sprawdzą się odbitki 13x18 lub 15x21. Teraz możesz cieszyć oczy kadrami, które są odbiciem Waszego uczucia.
 

Oceniło nas już 12373 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.