Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY


Jak wykonywać zdjęcia w trybie Live Photo?

Dzięki innowacyjnym technologiom, takim jak tryb Live Photo, możemy uwieczniać chwile w formie ruchomych obrazów, które przenoszą nas wprost do magicznych momentów. W tym artykule dowiesz się, jak korzystać z trybu Live Photo na różnych urządzeniach i czy da się manipulować ruchomymi fotkami. Sprawdź!


Ruchome zdjęcie na Iphone 


Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a, tryb Live Photo to doskonałe narzędzie do uwieczniania chwil, które nabierają życia. Aby wykonać zdjęcie w trybie Live Photo, wystarczy uruchomić aplikację aparatu na swoim iPhone'ie i wybrać ikonę Live Photo (zazwyczaj znajduje się w górnym lewym rogu ekranu). Po zrobieniu zdjęcia, dotknij miniaturki w dolnym lewym rogu ekranu, aby zobaczyć efekt ruchomego obrazu. Możesz też dotknąć i przytrzymać zdjęcie, aby zobaczyć ruch w czasie rzeczywistym.

dziewczyna robi sobie selfie


Live Photo Android


Chociaż tryb Live Photo jest powszechnie znany jako funkcja iPhone'a, użytkownicy urządzeń z systemem Android również mogą cieszyć się ruchomymi obrazami. Istnieje wiele aplikacji aparatu dostępnych w sklepie Google Play, które oferują funkcję podobną do Live Photo. Przykładami mogą być aplikacje takie jak "Motion Stills" od Google lub "Camera MX". Po zainstalowaniu takiej aplikacji na swoim urządzeniu z Androidem, wystarczy znaleźć opcję "Motion Photos" lub "Motion Stills" w ustawieniach aparatu i włączyć tę funkcję. Następnie po zrobieniu zdjęcia, będziesz mógł je odtworzyć jako ruchome obrazy.


Live Photo na Xiaomi


 Jeśli posiadasz smartfon Xiaomi, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że urządzenie to obsługuje funkcję podobną do Live Photo. W większości urządzeń Xiaomi tryb ten nosi nazwę "Motion Photos". Aby go włączyć, otwórz aplikację aparatu, dotknij ikonę trybu zdjęć (zazwyczaj znajduje się w górnym lewym rogu ekranu) i wybierz "Motion Photos". Po zrobieniu zdjęcia będziesz mógł je odtworzyć jako ruchomy obraz, dotykając miniaturki w dolnym lewym rogu ekranu.

selfe matki z córką


Live Photo na Samsungu


 Dla posiadaczy smartfonów Samsung tryb Live Photo jest znany jako "Motion Photo". Aby z niego skorzystać, otwórz aplikację aparatu, dotknij ikonę trybu zdjęć (zazwyczaj znajduje się w górnym lewym rogu ekranu) i włącz funkcję "Motion Photo". Po zrobieniu zdjęcia będziesz mógł je odtworzyć jako ruchomy obraz, dotykając miniaturki w dolnym lewym rogu ekranu.


Jak zrobić zdjęcie ze zdjęcia live


Jeśli zrobisz zdjęcie w trybie Live Photo i chcesz uzyskać tradycyjne statyczne zdjęcie, możesz to zrobić, korzystając z funkcji edycji na swoim urządzeniu. Otwórz zdjęcie Live Photo, dotknij opcji edycji i wybierz klatkę, którą chcesz zachować jako zwykłe zdjęcie. Następnie zapisz tę klatkę jako osobne zdjęcie.
Warto również wspomnieć, że ruchome zdjęcia w trybie Live Photo mogą być eksportowane jako pliki wideo. Zrobisz to na iPhone'ie, otwierając zdjęcie Live Photo, przesuwając palec w górę i wybierając opcję "Zamień na film". Po zakończeniu konwersji będziesz mógł podzielić się swoim ruchomym obrazem jako wideo.


Wywoływanie zdjęć Live Photo


W końcu, gdy masz zrobione ruchome zdjęcia w trybie Live Photo, warto wywołać je w formie tradycyjnych odbitek. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się nimi w fizycznej postaci, pokazując je swoim bliskim i przechowując jako pamiątki. Ruchome obrazy nabierają jeszcze większej mocy, gdy są wywołane i prezentowane jako fotograficzne dzieła sztuki.

selfie na rolkach

 

Oceniło nas już 12558 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.