Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Jak fotografować pod wodą?

Jak zrobić dobre zdjęcia pod wodą?

Niektóre fotografie przyciągają wzrok bardziej od innych. Niewątpliwie do takich fotek zaliczają się zdjęcia pod wodą, które są wyjątkowo ciekawe i efektowne. Choć ten rodzaj fotografii nie należy do najłatwiejszych, jednak po wcześniejszym przygotowaniu oraz wyborze odpowiedniego sprzętu, również i Ty możesz zostać autorem takich zachwycających kadrów! Z tego krótkiego poradnika dowiesz się jak zrobić zdjęcia pod wodą. 

Zdjęcie podwodne jak zrobić?

Fotografowanie pod wodą. Od czego zacząć? 

Chcąc zrobić zdjęcia podwodne oprócz sprzętu i techniki – ważny jest wybór odpowiedniego miejsca. W końcu woda wodzie nie równa. Niektóre zbiorniki sprawdzą się lepiej od innych. Szczególnie takie, które są jasne i przejrzyste. Ważne jest również, by było to spokojne miejsce bez fal. Do tego zadanie niewątpliwie najlepiej sprawdzi się basen. W odpowiednich warunkach z powodzeniem możesz także zrobić zdjęcia pod wodą w jeziorze czy morzu. Jednak najpewniejszym miejscem, w którym na spokojnie możesz spróbować swoich sił w tego typu fotografii – będzie właśnie basen. Oprócz miejsca – ważna jest także pora, w której zrobisz zdjęcia. Najlepiej wykonać je rano lub po południu. Możesz liczyć wtedy na przepiękne kolory Twoich kadrów i o wiele łatwiej będzie Ci zapanować nad ilością światła na fotografiach. 

Czym zrobić podwodne zdjęcia?

Czym robić zdjęcia pod wodą? 

Gdy miejsce masz już wybrane -  czas na najważniejsze. Wybór odpowiedniego sprzętu. To od niego zależy czy fotka się uda, czy też nie. Jakie są aparaty do robienia zdjęć pod wodą? Niektóre z nich są specjalnie do tego stworzone. Wodoszczelne i wzmacniane. Umożliwiają zrobienie podwodnych zdjęć nawet przy głębokości 10 metrów. Do tego typu zdjęć równie dobrze sprawdzą się kamerki sportowe. Czy da się zrobić zdjęcia pod wodą telefonem? Oczywiście o ile posiadasz wodoodporny model, który pozwala na tego typu fotografowanie. 

Jeżeli jednak nie posiadasz specjalnego aparatu lub telefonu, który umożliwi Ci wykonać zdjęcia pod wodą – istnieje jeszcze jedno rozwiązanie. Na rynku dostępne są specjalne osłonki. Po założeniu ich na sprzęt – jest on chroniony i dzięki temu możesz wykonać podwodne zdjęcia. Jak widzisz, istnieje wiele możliwości i wcale nie musisz inwestować sporej sumy w drogi aparat, aby złapać takie zdjęcia. 

Zdjęcie pod wodą

Jak fotografować pod wodą?

Gdy zaopatrzyłeś się już w odpowiedni sprzęt – nadszedł czas na ustawienia. Niestety nie istnieją uniwersalne parametry, które sprawdzą się w każdych warunkach. Wszystko zależy od tego, co czeka Cię na miejscu. Są jednak pewne wskazówki, które z pewnością pomogą Ci wykonać jak najlepsze podwodne zdjęcia. Oto 5 najważniejszych z nich: 

  1. Rób zdjęcia w formacie RAW, dzięki któremu masz większe pole do manewru przy późniejszej edycji. 
  2. Użyj trybu seryjnego. Z nim masz pewność, że uda Ci się zrobić ten jeden, idealny kadr – nawet przy ciągle zmieniających się warunkach. 
  3. Gdy chcesz uwiecznić coś lub kogoś na zdjęciu – staraj się być jak najbliżej obiektu, który fotografujesz. Pod wodą jest to szczególnie ważne. 
  4. Aby Twoje kadry nie okazały się zbyt ciemne - zadbaj o dodatkowe oświetlenie. W tym celu użyj lampy błyskowej lub innego źródła światła. Pamiętaj, że woda pochłania sporą ilość promieni słonecznych, dlatego jest to szczególnie ważne. 
  5. Jeżeli chcesz otrzymać dobrej jakości zdjęcia - nie korzystaj z zooma. Pod wodą nie jest to najlepsze rozwiązanie, więc lepiej z niego zrezygnować.

To już wszystko. Jak widzisz, fotografowanie pod wodą wcale nie jest takie straszne, jak się wydaje. Przy zastosowaniu odpowiedniego miejsca, ustawień i sprzętu – możesz zrobić super podwodne zdjęcia. Jeżeli za pierwszym razem Ci nie wyjdą – nie zniechęcaj się i próbuj do skutku. W końcu praktyka czyni mistrza i nie od razu Rzym zbudowano. ? 

Zdjęcie pod wodą

P.S. Jeżeli możesz się już pochwalić jakimiś podwodnymi kadrami lub innymi niesamowitymi ujęciami, to koniecznie skorzystaj z naszej promocji i wywołaj zdjęcia na odbitkach 13x18 cm. ;)

 

Oceniło nas już 12772 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.