Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Jak przechowywać zdjęcia papierowe

Jak dbać o zdjęcia? Praktyka dobrych nawyków przechowywania zdjęć

Każda osoba robiąca zdjęcia swoim aparatem czy telefonem dobrze wie, jak ważne jest zachowanie porządku w folderach, by w momencie, gdy uzbiera się więcej zdjęć, wiedzieć gdzie co jest. Odpowiedź na pytanie, jak przechowywać zdjęcia z telefonu w wersji elektronicznej nie jest  więc trudne. Chcąc iść jednak o krok dalej i zapisać kadry w wersji bardziej trwałej wywołujemy je. Drukujemy i co dalej? Jak przechowywać zdjęcia papierowe?

Przechowywanie wywołanych zdjęć

Wywołując swoje zdjęcia w formie tradycyjnej dajesz im szansę na przetrwanie dłużej w bezpieczniejszych, bo bardziej kontrolowanych warunkach, na nośniku trwalszym niż często awaryjne dyski, na których uszkodzenia zwykle nie mamy wpływu.
Przechowywanie zdjęć papierowych będzie gwarancją ich długowieczności, jeśli zachowasz odpowiednie warunki ich przechowywania. Pamiętaj, że papier nie lubi światła i wilgoci. Ważne jest by Twoje zdjęcia leżały w suchym i zaciemnionym miejscu. Unikniesz w ten sposób zawilgoconych zdjęć, podatnych na zniekształcenia i będziesz mieć pewność, że nie wyblakną od nadmiaru światła.

Sposób na przechowywanie zdjęć. Odbitki 10x15

Praktyczne przechowywanie wywołanych zdjęć

Równie ważne jak zabezpieczenie papierowego nośnika jest porządkowanie: katalogowanie, odkładanie w jednym miejscu.
Do tematu warto podejść praktycznie. Pozwoli to na szybkie odnajdywanie konkretnych zdjęć, jak i da większą przyjemność z ich przeglądania.
Wybierz swój sposób na przechowywanie zdjęć:

  • chronologicznie – zbierając je w pudełka/albumy spięte rocznikowo lub miesięcznie,
  • geograficznie – katalogując je wg miejsc, gdzie zostały zrobione (sposób idealny dla często podróżujących),
  • według najważniejszych wydarzeń – np. urodzin, wyjazdów, imprez okolicznościowych, czy konkretnych sesji tematycznych.

Równie ważne jak katalogowanie zdjęć jest to, by wszystkie pogrupowane odbitki trzymać w jednym miejscu (np. w szafie lub na półce). Za jakiś czas będziesz mieć pewność, że każde wspomnienie jest tam gdzie jego miejsce i bez trudu po nie sięgniesz.

Przechowywanie odbitek zdjęć. Odbitki 15x21

Zadbaj o estetykę

Nie tylko zdjęcie może stanowić ozdobę Twojego mieszkania. Kadrów które nie są wyeksponowane na ścianie i na półkach w ramkach nie trzeba spisywać na straty. Twórz piękne zbiory wspomnień, które same w sobie staną się ozdobą Twojego domu.
Jak to zrobić? Porządkując zdjęcia, zamiast zwykłych kartonów czy kopert wykorzystaj kreatywne albumy oraz  ozdobne pudełka, wymiarem dopasowane do Twoich odbitek.
Album z wklejonymi fotografiami, opatrzony odręcznymi ozdobami i komentarzami do historii ze zdjęć, pudełko na odbitki w praktycznym, zdobionym kartoniku lub eleganckie pudełko wyłożone tkaniną introligatorską będą piękną ozdobą półek i stolików kawowych w salonie.
Wybierz swój sposób na przechowywanie zdjęć i ciesz się najpiękniejszymi kadrami na wyciągnięcie ręki. Swoje wspomnienia możesz wywołać TUTAJ.

Ozdobne pudełko na zdjęcia


 

Oceniło nas już 12772 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.