Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Kobieta fotografuje jedzenie

Domowe studio fotograficzne - czego potrzebujesz na start?

Zastanawiasz się co sprawia, że studyjne fotki tak bardzo różnią się jakością od amatorskich zdjęć? Nie musisz wydawać fortuny by osiągnąć podobny efekt w zaciszu Twojego domu! Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dzięki którym Twoje zdjęcia zaskoczą innych jakością!  

Domowe studio fotograficzne

Fotografia to jedno z najbardziej popularnych hobby. Po aparat sięgają coraz częściej amatorzy, którzy pragną rozwijać swoją pasję. Z czasem każdy z nich pragnie wejść na wyższy poziom. Wtedy to właśnie pojawia się marzenie o posiadaniu własnego, domowego studia fotograficznego. Wbrew pozorom nie musi to być kosztowne i trudne - w rzeczywistości wystarczy inwestycja w kilka przydatnych akcesoriów i oczywiście trochę wolnego czasu. 

Podczas fotografowania jedzenia

Domowe studio fotograficzne zrób to sam 

Domowe studio fotograficzne - od czego zacząć? Od miejsca! Ale spokojnie, nie będziesz potrzebować oddzielnego pomieszczenia - na początek wystarczy Ci  niewielka przestrzeń, którą dysponujesz w swoim domu. Jeżeli masz mało wolnego miejsca w domu - zrób małe przemeblowanie, które będziesz w stanie szybko przywrócić do stanu pierwotnego. Tak naprawdę od założenia Twojego studia fotograficznego dzieli Cię jedynie zaaranżowanie odrobiny przestrzeni i wyposażenie jej w odpowiednie akcesoria. Misja “domowe studio foto” czas, start! 

Zdjęcie podczas fotografowania jedzenia

Domowe studio fotograficzne zestaw

Bez odpowiednich narzędzi Twoja praca nie przyniesie Ci oczekiwanych efektów. Tak jak drwal nie jest w stanie ściąć drzewa bez siekiery czy piły, tak i fotograf bez niezbędnych akcesoriów nie zrobi profesjonalnych zdjęć w swoim studiu. Czego będziesz potrzebować? Przede wszystkim skup się na oświetleniu. Zestaw do domowego studia foto nie może obyć się bez odpowiedniej lampy błyskowej, która zapewni Ci odpowiednie źródło światła. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią nie rzucaj się na głęboką wodę i nie kupuj od razu całego zestawu lamp studyjnych. Na początku wystarczy Ci jedna zewnętrzna lampa błyskowa, np. lampa typu reporterskiego, która znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach i w zupełności wystarczy do rozpoczęcia przygody z fotografią studyjną.

Kolejnym must have w Twoim domowym studiu foto jest parasolka. Tak, wiemy, przecież w domu nie ma szansy na opady deszczu… mimo to warto w nią zainwestować! Pozwoli Ci ona lepiej operować światłem - ma ona wpływ na rozproszenie i zmiękczenie światła emitowanego przez lampy błyskowe, co jest szczególnie ważne w fotografii studyjnej. Jeżeli zdecydujesz się na zastosowanie parasolki wraz z Twoją lampą błyskową koniecznie zakup uchwyt na lampę z uchwytem na parasolkę - umożliwi Ci to nie tylko zamontowanie lampy, ale także ustawienie jej pod różnymi kątami. 

Zależy Ci na tym by jeszcze skuteczniej rozprawić się z niechcianymi cieniami na zdjęciach? Do swojego zestawu dodaj bardzo użyteczny i niedrogi element, jakim jest blenda! Po tym jak ustawisz ją w taki sposób, aby odbijała światło padające z lampy z powrotem w kierunku modela lub rzeczy przez Ciebie fotografowanej wszelkie cienie nie będą miały szansy! 

Listę wyposażenia domowego studia fotograficznego kończy… tło! To dzięki niemu Twoje fotki nabiorą profesjonalnego charakteru. Pozwoli Ci ono na odpowiednie wyeksponowanie fotografowanej osoby lub przedmiotu, a tym samym będziesz mieć pewność, że nic nie popsuje Twojego kadru. Tło możesz zawiesić przy użyciu dwóch statywów i poprzeczki - zestaw ten po złożeniu nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca, więc jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt wiele wolnej przestrzeni w domu. 

Domofa fotografia z blendą

Studio fotograficzne w domu - zalety 

Jak widzisz stworzenie domowego studia fotograficznego nie jest wcale takie trudne! Dzięki specjalnie wydzielonej przestrzeni w domu możesz w każdej chwili szkolić swoje umiejętności a brzydka pogoda już nigdy nie popsuje Ci planów! Efekty swojej pracy możesz uwiecznić na odbitkach! Wybierz najpopularniejsze formaty, takie jak 10x15 lub 15x21 i podziel się swoją pasją z bliskimi! 
 

Oceniło nas już 12558 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.