Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Jak zrobić fajne zdjęcia z wakacji

Jak zrobić oryginalne zdjęcia z wakacji

Pierwszy dzień lata to idealny moment na to, by konkretniej pomyśleć o nadchodzących cieplejszych dniach – niezależnie czy planujemy dłuższe czy krótsze wojaże, czy też nie planujemy ich wcale. Lato to w końcu stan umysłu i udane zdjęcia z wakacji możemy zrobić wszędzie. Poznaj kilka trików zdjęciowych, które otworzą w tobie nowe możliwości do kreacji.

Zatrzymaj wakacyjne emocje

Najpiękniejsze zdjęcia z wakacji to nie tylko te pokazujące krajobraz z palmami i lazurową wodą, a zdjęcia z wakacji w górach nie znaczą tyle ile super jakości obrazki złapane dzięki super jakości sprzętom. Dziś skupimy się więc na bardziej twórczej stronie robienia zdjęć. Okres wakacyjny to w końcu słońce i uśmiech na twarzy – i czasem tylko tyle trzeba by zdjęcia z wakacji wyglądały jak te ze ścian instagramowych słynnych podróżników. Pomysły znajdziesz wszędzie, wystarczą chęci i kreatywność. Pomyśl więc, co możesz zrobić z uśmiechem wywołanym letnim słońcem.
Jak zrobić fajne zdjęcie z wakacji? Przepisem jest łapanie emocji, które wywołuje w nas lato. Szukaj dookoła inspiracji do tworzenia  innych niż zwykle pełnych słońca portretów.

  • Wykorzystaj piasek, niech stanie się ciekawym tłem do postaci, którą fotografujesz.  
  • Ozdób modelkę kwiatami sprawiając, że razem z nią będą stanowić cały, integralny  obrazek.
  • Baw się w sesji plenerowej wykorzystując lustro – odbijaj, zamieniaj, zakrywaj.
Pomysły na ciekawe zdjęcia z wakacji

Wykorzystaj słońce

Idealne światło słoneczne to niekwestionowany atut letnich kadrów. Jak zrobić ładne zdjęcia z wakacji z ich wykorzystaniem? Uczcij lato obierając słońce jako głównego bohatera Twoich fotografii. Możesz tworzyć zdjęcia wprowadzając więcej niż zwykle światła do obiektywu – na obrazku pojawią się atrakcyjnie wypełniające kadr flary. Baw się kompozycją, gdzie słońce zapełni większość kadru jednocześnie wyciemniając postacie i przedmioty na pierwszym planie. Szukaj miejsc/obiektów, które dadzą możliwość złapania ciekawych odbić – od szklanych budynków, witryn sklepowych, na  wszędobylskich słupkach metalowych kończąc. A jak już złapiesz, główkuj jak je kreatywnie wykorzystać by stworzyć najpiękniejsze zdjęcia z wakacji.

Udane zdjęcia z wakacji

Baw się perspektywą

Zdjęcia z wakacji - jak robić, gdzie szukać inspiracji? Pomysły na ciekawe zdjęcia z wakacji leżą na ulicy! Popatrz w dół i zrób zdjęcie tego co widzisz. Kucnij i zrób zdjęcie z perspektywy ziemi. Baw się planami, z mniejszych obiektów rób optycznie większe przez wieloplanowość Twojego kadru. Niby krajobraz ten sam, a milion możliwości i finalnie setki letnich kadrów, którymi możemy z dumą pochwalić się na ścianie czy półce przez cały rok.

Nie zapomnij, by chwalić się swoimi zdjęciami. O tym w jakim formacie chcesz je zaprezentować zdecyduj sam. Sprawdź rozmiary naszych odbitek i wywołaj swoje najlepsze wakacyjne kadry w wielkości idealnie pasującej do charakteru obrazka. Możesz też zebrać wszystkie najlepsze letnie zdjęcia i w fotoproduktach zatrzymać w jednym miejscu – w ozdobnym pudełku lub w formacie miniksiążki. I niezależnie którą formę zapisania swoich pozytywów wybierzesz, ważne, że zatrzymasz je na dłużej, niż krótkie lato.

Najpiękniejsze zdjęcia z wakacji


 

Oceniło nas już 12772 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.