Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Mężczyzna fotografujący swoja rodzinę przy świątecznym stole

Fotograficzne wyzwania na okres świąteczny: Lista 12 dni zdjęć - fotograficzny kalendarz adwentowy

Świąteczny okres to czas magiczny i pełen emocji. To również doskonały moment, by uwiecznić te wyjątkowe chwile na fotografii. Dlatego też warto rozważyć udział w wyzwaniu fotograficznym na okres świąteczny, które zapewni Ci codzienną dawkę inspiracji i pozwoli utrwalić magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. W tym artykule przedstawimy pomysł na stworzenie listy 12 dni zdjęć, które sprawią, że tworzenie fotografii świątecznych będzie jeszcze bardziej ekscytujące.

Dlaczego lista 12 zdjęć?

Lista 12 zdjęć to świetny sposób, aby utrzymać motywację do fotografowania przez cały okres świąteczny. Każdy dzień grudnia możesz poświęcić na inny temat, co pozwoli Ci eksperymentować z różnymi technikami i pomysłami fotograficznymi. To także doskonały sposób na dokumentowanie swojej świątecznej przygody i tworzenie pamiątek, którymi będziesz cieszyć się przez wiele lat.

Pomysły na zdjęcia świąteczne

Oto lista 12 dni zdjęć, która może stanowić Twoje wyzwanie fotograficzne na okres świąteczny:

 • Świąteczne drzewko: Zrób zdjęcie swojej choinki lub innej ozdoby świątecznej w Twoim domu. Postaraj się uchwycić jej piękno i magię.

Choinka

 

 • Świąteczne światła: Fotografuj efektywnie oświetlone dekoracje świąteczne na ulicy lub w okolicy. Spróbuj wykorzystać efekty świetlne do uzyskania interesujących kompozycji.

Świąteczne światła

 

 • Zimowa sceneria: Wyjdź na zewnątrz i uwiecznij zimowy krajobraz. Możesz skorzystać z okazji, jeśli w Twojej okolicy spadnie śnieg.

Zimowa sceneria

 

 • Zdjęcie prezentów: Zrób kreatywne zdjęcie świątecznych prezentów. Możesz eksperymentować z różnymi ujęciami, kolorami i teksturami.

Prezenty pod choinkę

 

 • Tradycje rodzinne: Uwiecznij chwile spędzone z rodziną przy świątecznym stole lub podczas innych tradycyjnych rytuałów.

Mężczyzna fotografujący swoją rodzinę przy wigilijnym stole

 

 • Świąteczna kuchnia: Zrób zdjęcie świątecznym potrawom lub słodkościom. Możesz skupić się na ich szczegółach i smakowitym wyglądzie.

Świąteczna gorąca czekolada w dłoniach kobiety o srebrnych paznokciach

 

 • Świąteczne aktywności: Fotografuj różne aktywności związane ze Świętami, takie jak pieczenie pierniczków, dekorowanie domu lub śpiewanie kolęd.

Dziecko pomaga w pieczeniu pierniczków

 

 • Świąteczne zwierzęta: Jeśli masz zwierzaka, zrób urocze zdjęcie, na którym twój pupilek uczestniczy w świątecznych przygotowaniach.

Pies przebrany świątecznie

 

 • Świąteczne kolory: Postaraj się uchwycić charakterystyczne kolory świąteczne, takie jak czerwień, zieleń i złoto, w różnych kontekstach.

Świąteczna świeczka

 

 • Ozdoby choinkowe: Skoncentruj się na detalach ozdób choinkowych. Zrób zbliżenie na jedną ozdobę lub stwórz kompozycję kilku elementów.

Zbliżenie na dekoracje na choince

 

 • Świąteczne zwyczaje: Zrób zdjęcie swoim ulubionym świątecznym zwyczajom, takim jak oglądanie filmów bożonarodzeniowych,otwieranie kalendarza adwentowego czy prezentów pod choinką. 

Dziewczynka otwierająca świąteczny prezent

 

 • Refleksje nad rokiem: Na ostatni dzień wyzwania zrób autoportret lub zdjęcie, które symbolizuje Twoje refleksje nad mijającym rokiem i nadchodzącym Nowym Rokiem.

Świąteczny autoportret

Wyzwanie fotograficzne na okres świąteczny

Wyzwanie fotograficzne na okres świąteczny może stać się nie tylko źródłem inspiracji, ale również doskonałą okazją do doskonalenia swoich umiejętności fotograficznych. Możesz eksperymentować z różnymi ustawieniami aparatu, kadrów i efektami świetlnymi, aby uzyskać unikalne zdjęcia. To także doskonały sposób na budowanie świątecznej atmosfery i dzielenie się nią z rodziną i przyjaciółmi.

Konkurs na Facebooku - wygraj album na zdjęcia

Aby uczynić to wyzwanie jeszcze bardziej ekscytującym, zachęcamy do udziału w konkursie na profilu Facebook marki Fotolab.pl, który rusza 1 grudnia. Do wygrania jest album na zdjęcia, który idealnie sprawdzi się do przechowywania Twoich najlepszych fotografii świątecznych. To doskonała okazja, by podzielić się swoimi pracami z innymi i zdobyć fantastyczną nagrodę.

Warto wziąć udział w tym wyzwaniu fotograficznym, ponieważ pozwoli Ci ono nie tylko utrwalić magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia, ale również rozwijać swoje umiejętności fotograficzne i cieszyć się pięknymi wspomnieniami przez wiele lat. Niech tegoroczne Święta będą pełne inspiracji i niezapomnianych chwil uwiecznionych na zdjęciach.

Oceniło nas już 12772 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.