Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Jesienne zdjęcia

5 pomysłów na jesienne zdjęcia

Pomimo niechlubnej opinii, jesień potrafi zaskoczyć swoim złotym obliczem. To jedna z najpiękniejszych pór roku dla fotografa – miękkie światło sprawia, że jesienne zdjęcia prezentują się wyjątkowo, a w kadrach mienią się odcienie czerwieni, złota i brązu. Jeśli dopada Cię nieprzeparta chęć podzielenia się sezonowym pięknem natury, sprawdź nasze pomysły na jesienne zdjęcia.

Idź do parku!

Zastanawiasz się jak robić zdjęcia jesienią? Spakuj aparat i wybierz się do pobliskiego parku. Tam dzieje się prawdziwa magia! Doświadczysz bogactwa kolorów, być może dostrzeżesz rudą wiewiórkę wspinającą się po drzewie albo kaczki siedzące na brzegu niewielkiego stawu. 

Wykorzystaj kontrasty, które tworzy dla Ciebie natura. Fotografuj dostojne drzewa, zawieszone mostki, urocze alejki, które pokryły się złotymi, szeleszczącymi liśćmi. Niech pierwszy plan grają ostatnie promienie słońca, srebrna tafla wody czy kasztany, które niedbale rozrzucił wiatr. Fotografuj plener, zrób kilka kadrów w trybie makro – jeśli chodzi o zdjęcia jesień w parku to prawdziwa gratka dla amatorów unikalnych obrazów.

Kobieta rozsypująca liście w parku

Jesienne zdjęcia w plenerze? Zaplanuj wypad w góry

Trzeba przyznać, że polskie góry są jesienią wyjątkowo atrakcyjne. Choć zwykle ryzykujesz niekorzystną pogodą, dla fotografa nie powinno stanowić to żadnej przeszkody. Deszcz podkreśli barwy liści, które idealnie będą kontrastować z górskimi szczytami, a przelotna burza, która niepostrzeżenie wkrada się w kadr, wywoła niemały zachwyt w oczach oglądających.

Jeśli zatem chcesz uwiecznić niepowtarzalne zdjęcia, jesień w górach będzie Twoim sprzymierzeńcem. Takie kadry koniecznie trzeba wyeksponować! Możesz wywołać odbitki 10x13, z których stworzysz unikalną galerię lub wybrać najlepsze fotografie, wywołać w większym formacie i oprawić w ramki. Przez cały sezon będziesz podziwiać swoje dokonania i chwalić się nimi wśród najbliższych.

Zdjęcie w górach

Las – miejsce, gdzie zrealizujesz najlepsze pomysły na zdjęcia jesienią

Jeśli w góry daleko, a nad morze jeszcze dalej, wybierz się do pobliskiego lasu. To miejsce, które oferuje paletę niebanalnych kadrów. Liście paproci, fioletowe wrzosy czy grzyby wyrastające na soczyście zielonym mchu – oto niepowtarzalne pomysły na jesienne zdjęcia. 

Możesz zabrać przyjaciółkę, która będzie pozować do portretów w stylu moody. Lekko przygaszone światło w otulinie drzew naprowadzi Cię na zbliżające się Halloween. Chcesz poddać się tej aurze? Najlepsze mroczne kadry wykonasz o zmierzchu, kiedy leśne runo spowija mgła, lub zaraz o poranku, gdy wszystko dopiero leniwie przebudza się do życia.

Relaks w lesie

Efektowne krajobrazy – jesienne zdjęcia pełne pasji

Nie ograniczaj się wyłącznie do wskazanych wyżej miejsc. Swoje pomysły na zdjęcia jesienią możesz zrealizować w dowolnym miejscu. Wystarczy, że wybierzesz punkt, który pasuje klimatem do tej pory roku. Wykorzystaj potencjał pobliskich torów kolejowych, ławkę samotnie stojącą na rozstaju dróg czy alejkę, która zdaje się prowadzić donikąd. Skup się na kompozycji, odpowiednio ustaw balans bieli, wykonaj kilka zdjęć w różnych ekspozycjach. Zobaczysz, że jedno ujęcie ma wiele imion, a jesienią brzmią one równie pięknie.

Ławka w parku

Tajemniczy ogród

W poszukiwaniu klimatycznych kadrów możesz odwiedzić babciny ogród lub zaaranżować własną kompozycję. Najpiękniejsze kwiaty, które pojawiają się jesienią, to wrzosy, chryzantemy, barwne astry, miechunki czy aksamitki. Swój bukiet możesz wzbogacić o miniaturowe dynie, złote liście, jarzębinę czy kasztany, by uwiecznić całość w niebanalnych kadrach. Jeśli chodzi o kwiaty jesienne zdjęcia całkowicie oddają ich urok!

Zainspirował Cię któryś z naszych pomysłów na kadry o tej porze roku? Ruszaj w teren i wykonuj niepowtarzalne ujęcia. Jesień to bardzo wdzięczny sezon dla fotografów. Aura z łatwością obnaża miejsca, które zazwyczaj niepozorne, zyskują teraz wyjątkowy klimat. Czasem warto zboczyć z utartych szlaków, by odkryć świat, który z dumą uwiecznisz w kadrach i dodasz do kolekcji jesiennych zdjęć. Poszukuj fotograficznych perełek i ciesz oczy tym, co daje Ci natura zupełnie za darmo.

Chatka w ogrodzie


 

Oceniło nas już 12558 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.