Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Jak wygląda wywoływanie zdjęć? - tradycja vs. nowoczesność

Jak wygląda wywoływanie zdjęć? - tradycja vs. nowoczesność

Fotografia to dość młoda dziedzina, licząca sobie niewiele ponad 130 lat. W dawnych czasach jedyną formą utrwalania chwili było pozowanie u profesjonalisty, do którego przybywały zazwyczaj całe rodziny. Dziś każdy może pstryknąć fotkę i nie trzeba do tego zaawansowanych sprzętów. Jak zmieniał się proces wywoływania zdjęć na przestrzeni lat?

Wywoływanie zdjęć – fascynująca przygoda

Rodzinne zdjęcia portretowe u doświadczonego fotografa były wielkim przeżyciem. Profesjonalista ustawiał się tuż za ogromnym pudełkiem, by uchwycić w kadrze nieruchomo pozującą rodzinę.

Kilkadziesiąt lat później w sprzedaży pojawiły się pierwsze aparaty, umożliwiające samodzielne utrwalanie chwil. Takie urządzenie wymagało kliszy, którą można było zakupić oddzielnie. Pojemność każdej rolki była niewielka – umożliwiała wykonanie 20-30 zdjęć. Być może pamiętasz złość mamy, gdy ktoś nieporadnie przysłonił palcem okienko obiektywu, robiąc zdjęcie. Oznaczało to stratę jednej klatki. Wyciąganie kliszy z aparatu należało do jednego z ciekawszych doświadczeń. Czynność tę należało koniecznie wykonywać w egipskich ciemnościach, by nie naświetlić kliszy i nie stracić jej cennej zawartości. Następnie rolkę zanosiło się do fotografa, w którego pracowni działa się magia. :)

Wywoływanie zdjęć z kliszy trwało zazwyczaj kilka dni. Wreszcie, gdy gotowe zdjęcia pojawiły się u odbiorcy, następowało ich rodzinne przeglądanie. Towarzyszyły temu radosne wspomnienia i specyficzny zapach farby drukarskiej. W wielu domach do dziś znajdują się albumy pełne zdjęć z tamtych jakże pamiętnych czasów.

Wywoływanie zdjęć

Skok we współczesność

Bezpowrotnie minęły chwile, podczas których odbywało się wywoływanie zdjęć w ciemni. Dziś każdy w dogodnym dla siebie momencie może stać się posiadaczem barwnych odbitek, bez względu na rodzaj nośnika, na którym znajdują się zdjęcia.

Aby lepiej zobrazować przeskok z poprzednich dekad, wystarczy wspomnieć, że odbitki cyfrowe online to powszechne zjawisko, które nikogo nie dziwi. :) Swoje kadry można z łatwością zlecić profesjonalnym pracowniom, które dbają o to, by naświetlanie odbitek odbywało się z użyciem wysokiej klasy sprzętu. Dziś nie ma znaczenia, czy Twoje zdjęcia znajdują się w telefonie, na dysku czy na pendrivie. Z łatwością uzyskasz rewelacyjnej jakości odbitki w fotograficznym punkcie usługowym lub online. Bez kolejek lub w zaciszu własnego domu.

Odbitki 10x15

Zasmakuj jakości w nieskończonej palecie barw

W laboratoriach Fotolab wykorzystujemy markową chemię oraz urządzenia japońskiej marki Noritsu. Dzięki zastosowaniu współczesnych technologii jesteśmy w stanie zaoferować odbitki w jakości HD, które cechuje wyjątkowa ostrość i nasycenie barw.

Chcesz przekonać się o tym na własnej skórze? Sprawdź naszą ofertę i zobacz, jak wiele możemy dla Ciebie zrobić. Tylko u nas możliwe jest wywoływanie zdjęć w 16 różnych formatach, począwszy od tradycyjnych odbitek 10x15 cm, aż po niestandardowe wydruki w zachwycającej jakości. Do kompletu polecamy także eleganckie pudełko w 4 kolorach, które będzie świetną skarbnicą Twoich wspomnień. :)

Oceniło nas już 12772 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.