Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Zdjęcie dyplomowe

Zdjęcie do dyplomu

Zdjęcia dyplomowe to jedna z najczęściej wykonywanych usług u fotografa. Niestety tuż przed wyjściem z domu pojawia się wiele wątpliwości oraz pytań technicznych, dotyczących przygotowania do takiej sesji. U nas znajdziesz kompendium wiedzy w pigułce – odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące zdjęć do dyplomu.

Zdjęcie do dyplomu – jak powinno wyglądać?

Ukończenie szkoły wyższej to jeden z przyjemniejszych momentów w życiu studenta. Obrona pracy licencjackiej czy magisterskiej napawa dumą i otwiera drzwi do długo wyczekiwanej ścieżki kariery zawodowej. Przed otrzymaniem dyplomu należy jednak wykonać zdjęcia, które muszą spełniać konkretne wymagania.

Jak wygląda zdjęcie do dyplomu? W przeciwieństwie do tradycyjnych zdjęć paszportowych, ma ono nieco inne wymiary. Dokładne parametry określone są na stronie internetowej każdej uczelni, jednak w Polsce ustalono jeden, zgodny dla wszystkich placówek format. Jaki wymiar ma zdjęcie do dyplomu? Przyjęto, że standardowy kadr ma wysokość 65 mm i szerokość 45 mm. Zalecenia dotyczące wykonywania zdjęć dyplomowych są mniej restrykcyjne niż w przypadku zdjęć do paszportu czy dowodu. Można więc swobodnie wykonać je w domu.

Zdjęcia do dyplomu

Jak zrobić samemu zdjęcie do dyplomu?

Teraz możesz wykonać dyplomową fotkę bez wychodzenia z domu. Oszczędzisz czas i pieniądze, a przede wszystkim zadbasz o swoje bezpieczeństwo. Jak zrobić zdjęcie do dyplomu? Możesz poprosić o pomoc drugą osobę lub zaopatrzyć się w statyw i wykonać je samodzielnie. Zanim jednak przystąpisz do działania, dowiedz się, jakie zdjęcie do dyplomu preferowane jest przez Twoją uczelnię.

Tło do zdjęcia

Zdjęcie do dyplomu – jak się ubrać?

Wbrew pozorom jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań. Przyszli absolwenci nie wiedzą, jak się ubrać na zdjęcie do dyplomu, często serwując sobie nieprzychylny look. Uczelnie odrzucają fotografie, które wykonano w nieprawidłowym stroju, dlatego lepiej dobrze się w tej kwestii przygotować.

Mężczyźni często zadają sobie pytanie, czy zdjęcie do dyplomu musi być w garniturze. Formalnie nie ma takich wymagań, ale jeśli taka jest wola osoby na zdjęciu, uczelnia z pewnością przyjmie fotografię wykonaną w tak oficjalnym stroju.

A zatem jak się ubrać na zdjęcie do dyplomu? Przede wszystkim warto wiedzieć, że tego typu zdjęcia obejmują jedynie twarz oraz niewielki fragment szyi wraz z linią ramion. Spodnie nie są istotne, ponieważ nie będzie ich widać na zdjęciu. Panowie powinni założyć koszulę z długim rękawem lub odzież, która wygląda schludnie i z klasą. W przypadku kobiet może być to koszula z marynarką lub bluzka. Nie powinna być ona zbyt wzorzysta – w obu sytuacjach zalecane są stonowane i jednolite barwy.

Domowy plan zdjęciowy

Zdjęcie do dyplomu – jakie tło?

Fotografie składane na uczelnię powinny być wykonane w poważniejszym tonie. Jeśli nie wiesz, jakie zdjęcie do dyplomu licencjata lub magisterki będzie odpowiednie, zapoznaj się z wymogami swojej uczelni.

Jeśli robisz zdjęcie samodzielnie w domu, ustaw się na jasnym i jednolitym tle. Nie musi być ono białe, choć standardowo jest to najbezpieczniejsza opcja. Tło do zdjęcia może być też kremowe, szare lub błękitne. Ważne, aby miało spójną barwę i nie zlewało się z kolorem Twojej odzieży.

Jak samemu zrobić zdjęcie do dyplomu?

Postawa na fotografii jest bardzo ważna. W tym przypadku należy ustawić się tak, by każda ze stron profilowych twarzy była równomiernie oświetlona. Głowa powinna wypełniać około 70% kadru. Nie ma konkretnych zaleceń co do postawy – możesz stać przodem lub lekko odwrócić głowę na jedną ze stron, pamiętając o tym, by wpatrywać się w obiektyw. Możesz także lekko się uśmiechnąć.

Jeśli zdjęcie wykonuje druga osoba, niech ustawi się w odległości minimum 40 cm od Twojej twarzy. Z kolei gdy korzystasz ze smartfona, umieść go na statywie i włącz samowyzwalacz. Największą zaletą zdjęć wykonywanych w domu jest nieskończona możliwość prób. Uzyskujesz więc zadowalający efekt bez przepłacania.

Czapki akademickie

Zdjęcie do dyplomu – ile sztuk należy zamówić?

Jeśli dysponujesz wysokiej klasy sprzętem, zdjęcia wykonane samodzielnie w domu możesz bez problemu wydrukować we własnym zaciszu. Przyda Ci się specjalny papier fotograficzny. Nie zapominaj też, by wykonywać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. To zapewni Ci doskonałą jakość.

Gdzie wywołać zdjęcie do dyplomu? Jeśli stawiasz na samodzielną pracę, możesz to zrobić online na naszej stronie. Masz możliwość wykadrowania swoich fotografii i dokonania lekkiej korekty kolorów. Standardowo uczelnie wymagają złożenia kompletu 4 zdjęć, lecz jest to zmienna, którą należy dokładnie sprawdzić. Jak podpisać zdjęcie do dyplomu? Wystarczy na odwrocie umieścić swoje imię i nazwisko, choć i te informacje dokładnie sprawdź na stronie swojej uczelni.

Fotografka

Jakie zdjęcie do dyplomu magisterskiego?

Pamiętaj, że niezależnie od wydziału, należy przestrzegać kilku zasad. Niedozwolone są zdjęcia do dyplomu w ciemnych okularach i z nakryciem głowy. Dopilnuj, by na zdjęciu mieć otwarte oczy, unikaj też ujęć typu „selfie”. Reguły te obowiązują bez względu na to, czy przygotowujesz zdjęcia do dyplomu magisterskiego czy licencjata.

Czapki akademickie w powietrzu


 

Oceniło nas już 12558 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.