Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Weekend

Jednodniowa wycieczka z rodziną - gdzie warto pojechać?

Wreszcie weekend! Można oddać się słodkiemu lenistwu lub wykorzystać wolny dzień i zabrać rodzinę w całodniową podróż. Hasło „wycieczka” szczególnie raduje najmłodszych członków rodziny, którzy wiedza, że pod tym pojęciem kryje się moc atrakcji. Gdzie warto pojechać z rodziną na cały dzień?

Autostopem na drodze

Pogoda nie popsuje Wam planów

Za oknem siąpi deszcz i nie zapowiada się na zmiany przez najbliższe kilka godzin? Zamiast siedzieć w domowych czterech ścianach, pakuj rodzinę do auta i ruszajcie w teren! Jednodniowe wyjazdy, szczególnie te spontaniczne, świetnie zbliżają do siebie rodzinę i są wspaniałą formą rozrywki dla dzieci. Możecie spędzić ten dzień w obiekcie, z którego Wasze dzieciaki wyniosą solidną dawkę nowych, przejmujących informacji.

Naszą propozycją jest wrocławskie Hydropolis, pełne atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Wewnątrz znajdziecie wszystko, co jest związane z wodą – od realistycznie wykonanych okazów zwierząt zamieszkujących głębiny mórz i oceanów, przez modele statków, aż po przyrządy, za pomocą których można wywołać burzę. W budynku panuje półmrok, a jedynym źródłem światłą są interaktywne eksponaty. Wizyta w obiekcie zapewni wszystkim wielogodzinną rozrywkę oraz fantastyczne wspomnienia.

Deszczowa pogoda - w kaloszach

Atrakcje na świeżym powietrzu

Sezon wiosenno-letni bezsprzecznie sprzyja wyprawom na świeżym powietrzu. Jeśli nie masz pomysłu na to, gdzie jechać w niedzielę z gromadką swoich podopiecznych, z całą pewnością możemy polecić Ci JuraPark w Krasiejowie. To największy dinopark w całej Europie – na terenie obiektu spotkacie ponad 200 modeli gadów i płazów okazałych rozmiarów. Wszystko to pomysłowo rozmieszczone na 1,5-kilometrowej ścieżce edukacyjnej.

Dodatkową dawkę wiedzy zapewni Tunel Czasu, który przeniesie odwiedzających do momentu, kiedy nie istniała nawet nasza planeta. Kolejną nietypową atrakcją dla dzieci jest prehistoryczne oceanarium, gdzie można podziwiać podwodne gady w ich naturalnych rozmiarach. Jeśli Twoje pociechy szaleją na punkcie dinozaurów, skorzystaj z okazji i zapisz je na warsztaty paleontologiczne. Dzieciaki będą zachwycone, a Wy będziecie mieli co wspominać.

Zabawy na świeżym powietrzu

Turystyka w czasie pandemii

Pomimo nadal obowiązujących obostrzeń, rodzinne wyprawy oraz wspólne poznawanie świata będzie wspaniałą przygodą. Bez względu na to, czy celem Waszej podróży będzie toruńskie Planetarium, Centrum Hewelianum w Gdańsku czy wyprawa na poznańską Maltę, pamiętajcie, by mieć w plecaku jednorazowe maseczki oraz płyn do dezynfekcji rąk. Nie zaszkodzi również przekazać dzieciom kilku wskazówek dotyczących przestrzegania obowiązującego dystansu.

Niekiedy cała rodzina będzie wystawiona na próbę cierpliwości – dezynfekcja niektórych obiektów czy przygotowanie terenu dla kolejnej grupy turystów może oznaczać kilkanaście minut oczekiwania. Co robić w tym czasie? Pstrykajcie szalone zdjęcia z wakacji, podsumujcie dotychczasową wyprawę, dzielcie się wrażeniami. Wszystko to utrwalaj na fotkach, aby w każdej chwili powrócić do wspomnień i uśmiechnąć się na myśl o beztroskim czasie spędzonym z najbliższymi.

Przedstawiliśmy Ci kilka propozycji na to, gdzie z dzieckiem w czasie pandemii wybrać się na cały dzień. To najpopularniejsze, a jednocześnie jedne z ciekawszych miejsc na spędzenie czasu w rodzinnym gronie. A gdy wszędzie daleko? Postaw na lokalne rozrywki! Poznaj moc mediów społecznościowych, przejrzyj lokalną prasę. W okresie wakacyjnym naprawdę wiele się dzieje! Tematyczne festiwale, pobliskie parki rozrywki, wizyta na sąsiedniej farmie czy szlaki turystyczne na łonie natury – wykorzystaj to, co oferuje Twoja okolica i zaplanuj rodzinny wyjazd pełen atrakcji dla każdego z Was.

Chłopiec w maseczce


 

Oceniło nas już 12558 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.