Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Dziewczynka w sukience komunijnej

Reportaż komunijny – najlepsza pamiątka z I Komunii Świętej 

Pierwsza komunia święta jest sakramentem, w którym – w przeciwieństwie do chrztu – dziecko bierze świadomy udział. Mały bohater przeżywa ten dzień na swój sposób, zapamiętując chwile, które będą stanowić zaledwie ułamki wspomnień. Jak najlepiej utrwalić ten dzień? Postaw na reportaż komunijny, czyli sesję, której efektem są małe dzieła sztuki. 

Komunia Święta

Co powinien zawierać reportaż komunijny? 

Maj oraz czerwiec to miesiące, w których odbywa się święto rodzin trzecioklasistów. Pogoda pozwala na znacznie więcej – można założyć nie tylko na zwiewną i elegancką odzież, ale i udać się na sesję w plenerze. Reportaż komunijny rozpoczyna się już w domu, gdzie trwają poranne przygotowania dziecka do sakramentu. Pozostałe jego elementy to zdjęcia w kościele, w miejscu rodzinnego spotkania (dom, restauracja), a także sesja zdjęciowa. Jak przystało na formę, wiele zdjęć nie jest pozowanych, dzięki czemu wychodzą bardzo naturalnie. 

Zdjęcie podczas komunii

Fotografia komunijna w kościele – ustal szczegóły 

Zatrudniając fotografa, z pewnością dokładnie ustalasz zakres jego obowiązków. Warto najpierw upewnić się, że będzie możliwe wykonanie indywidualnych zdjęć w kościele. W niektórych obiektach niestety zakazane jest fotografowanie wnętrz. W innym przypadku uroczystość utrwala fotograf opłacony przez rodziców z klasy lub zamówiony przez księdza – wówczas osoba zatrudniona przez Ciebie nie zawsze ma możliwość wykonania swoich kadrów. Upewnij się, jakie zasady panują w Twojej parafii, aby nie było przykrych niespodzianek. 

Elegankie pudełko na zdjęcia

Sesja przez komunią czy w trakcie? 

Sesja fotograficzna skupia się na bohaterze wydarzenia, ukazując go w sposób dopasowany do okoliczności. Najczęściej ma miejsce w dniu uroczystości, lecz wielu rodziców decyduje się na sesję około 2 tygodnie przed komunią. Po co to wszystko? Efektem takiej sesji są odbitki, które można podarować gościom jako pamiątka z I komunii świętej. 

Pomijając fotograficzne upominki wręczane w geście podziękowania, reportaż z komunii jest sentymentalną i wzruszającą pamiątką również dla dziecka. Zdjęcia z I komunii świętej można wywołać w wielu formatach, wyróżniając najciekawsze z nich i oprawiając w ramki. Z pozostałych można skompletować fotograficzną relację, wykorzystując do tego odbitki 10x15, do których przechowywania posłuży eleganckie pudełko na zdjęcia

Beżowe pudełko na zdjęcia

Reportaż komunijny – cena 

Podniosła uroczystość przyjęcia tak ważnego sakramentu nie tylko przepełnia zgromadzonych radością, ale i wywołuje niemały stres. Bardzo często to właśnie rodzice postanawiają samodzielnie utrwalić ten dzień w obiektywie. Efekty bywają różne, ale na pewno daleko im do profesjonalnych kadrów uchwyconych przez wprawne oko fotografa. Specjalista wie, jak zrobić dobre zdjęcie komunijne, gdzie się ustawić i jaką obrać perspektywę. 

Taka wiedza i umiejętności mają swoją cenę. Ile kosztuje reportaż komunijny? Za sesję z uroczystości należy zapłacić od 400 zł do nawet 2000 zł. Wszystko jest kwestią indywidualnych ustaleń, zakresu usług, miejscowości, a nawet popularności fotografa. W ofercie przeważnie znajduje się kilkanaście lub kilkadziesiąt zdjęć dostępnych dla rodziny w prywatnej galerii, odbitki 15x21 lub inne popularne formaty odbitek, a to wszystko z sesji plenerowej oraz kadry z przyjęcia. 

Zdjęcia z I komunii świętej stanowią niezwykłą pamiątkę, do której zarówno dziecko, jak i najbliżsi wracają przez kolejne lata. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby zająć się fotografowaniem uroczystości, skorzystanie z usług fotografa będzie rozsądną decyzją. 

Odbitki 15x21

 

Oceniło nas już 12558 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.