Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Ładne tła do zdjęć

Kreatywne tło do zdjęć. Zrób to sam!

Dobre zdjęcie składa się z kilku ważnych elementów. Jednym z nich jest tło. To baza i fundament każdej fotografii, który dodatkowo podkreśla charakter i klimat. Chcesz mieć fajne tło do zdjęć? Nie musisz inwestować dużo pieniędzy. Możesz zrobić je samodzielnie, a potrzebne do tego materiały prawdopodobnie znajdziesz w swoim domu lub kupisz za kilka złotych. Zastanawiasz się jak zrobić tło do zdjęć? Koniecznie czytaj dalej!

Tło do zdjęć portretowych

Jak wiesz, fotografia ma różne rodzaje i dzieli się ze względu na swoją tematykę. W niektórych z nich wykorzystane tło do zdjęć spełnia szczególną funkcję. Mowa tutaj w szczególności o zdjęciach portretowych i produktowych. W obu tych przypadkach odpowiednie tło buduje całą kompozycję na zdjęciu. Wpływa na jego odbiór i to, czy jest dobre, czy też nie. Więc w przypadku tych typów fotografii bez dobrego tła ani rusz. To podstawa udanego zdjęcia. Nie musi jednak być ono profesjonalne, czy drogie. Można z łatwością je gdzieś znaleźć lub zrobić samodzielnie. Wystarczy tylko wiedzieć gdzie i jak szukać. 

 Fajne tła do zdjęć

Ładne tła do zdjęć

Aby zrobić coś na własną rękę najważniejsza jest otwarta głowa i kreatywność. Więc w pierwszej kolejności rozejrzyj się dokładnie wokół siebie, bo za tło do zdjęć może posłużyć Ci właściwie wszystko. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie tego, co już istnieje. Na przykład ściany pomalowanej na ciekawy kolor, budynku obrośniętego bluszczem, wzorzystych płytek lub muralu, który znajduje się w pobliskiej okolicy. Czasami takie proste rozwiązania są najlepsze. W końcu fajne tła do zdjęć możesz znaleźć właściwie na każdym kroku. Wystarczy tylko mieć oczy dookoła głowy i trochę poeksperymentować ze swoimi zdjęciami. W końcu to właśnie w takich momentach bardzo często powstają najlepsze ujęcia. Oprócz wykorzystywania tego, co znajdziesz wokół siebie są również inne rozwiązanie, jak uzyskać fajne tło do zdjęć. Możesz na przykład spróbować zrobić je na własną rękę w domowym zaciszu. 
 

Tło do zdjęć diy

Potrzeba matką wynalazku, a czasem pozornie banalne rozwiązania sprawdzają się najlepiej. Tak samo jest w przypadku tła do zdjęć. Możesz przecież po prostu zrobić je samodzielnie. Z tego, co znajdziesz w swoim domu lub niedrogich materiałów, które możesz kupić. Jak zrobić tło do zdjęć w domu? Mamy dla Ciebie kilka pomysłów, z czego możesz je wykonać. 

Fajne tła do zdjęć zrobisz z: 

  • kawałków tapety na ścianę, 
  • papieru do pakowania prezentów,
  • wielokolorowych brystoli,
  • starych książek,
  • stron gazet,
  • zdjęć w formie odbitek, 
  • tkanin np. prześcieradła, koca, zasłony, 
  • gadżetów imprezowych, czyli różnego rodzaju kurtyn, balonów czy serpentyn,
  • deski, panelu podłogowego czy płyty,
  • folii aluminiowej…

… i wielu, wielu innych. Pole do popisu jest spore. Im ciekawiej, tym lepiej! Jak widzisz, nie jest to szczególnie kosztowne czy trudne. Z pewnością większość z tych rzeczy masz w swoim domu, a pozostałą część możesz zdobyć niewielkim kosztem. Warto zapytać również wśród rodziny czy znajomych o różne ciekawe materiały, które mogą posłużyć za tło do zdjęć. W końcu wszystko może Ci za nie posłużyć, liczy się Twoja pomysłowość. Gdy zdobędziesz już potrzebne przedmioty - wystarczy, że w odpowiedni sposób przymocujesz je do ściany lub mebli i zrobisz na nich zdjęcia. Jeżeli fotografujesz przedmioty, to wystarczy tylko go na nim położyć. Oto cała filozofia ładnego tła do zdjęć. Każdy może je mieć!

DIY tło do zdjęć

Jeżeli szczególnie zainteresowała Cię propozycja, aby z własnych zdjęć zrobić tło do kolejnych kadrów, to możesz zrobić to już teraz. Wystarczy wybrać fotki, które chciałbyś do tego użyć i zamienić je w odbitki. To naprawdę super patent! Jeżeli zdecydujesz się go wypróbować, to w szczególności polecamy Ci wybrać format 15x21, który będzie prezentował się w tej roli bardzo efektownie. Koniecznie to przetestuj! 

 

Oceniło nas już 12558 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.