Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Jak powiesić zdjęcia bez ramek na ścianie? Odbitki 10x15.

Jak powiesić zdjęcia bez ramek na ścianie?

Lubisz otaczać się przedmiotami o sentymentalnej wartości? Z pewnością masz wokół siebie mnóstwo zdjęć i chętnie spoglądasz na uśmiechnięte twarze członków rodziny oraz przyjaciół. Jeśli rzednie Ci mina na myśl o wierceniu w ścianach kolejnych dziur, koniecznie przeczytaj poniższy tekst. Mamy dla Ciebie garść sprawdzonych pomysłów dotyczących tego, jak powiesić zdjęcia na ścianie bez ramek w bezpieczny i estetyczny sposób.

Odbitki 10x15

Girlanda ze zdjęć

Fotografie wiszące na sznurku to świetny pomysł na ekspozycję najlepszych kadrów. Do wykonania efektownej girlandy nie potrzebujesz zbyt wielu rzeczy – wystarczy sznurek jutowy o dwóch różnych długościach, pinezki oraz mini klamerki. Prawdopodobnie każdą z tych rzeczy kupisz w pobliskim sklepie papierniczym.
Końcówki sznurków zawiąż na pętelkę, a następnie zamocuj na wbitych w ścianę pinezkach (krótszy umieść wyżej – uzyskasz lepszy efekt). Fotografie przytwierdzaj do sznurka za pomocą klamerek. Dla pewności każdą z nich możesz podkleić kropelką bezbarwnego kleju, aby nie spadły na podłogę lub nie przechyliły się. Jaki format zdjęć najlepiej sprawdzi się w takiej kompozycji? Bez wątpienia odbitki 10x13, które wyglądają jak zdjęcia z polaroida. Zanim fotki ze wspomnieniami zawisną na ścianie, każdą z nich możesz opatrzyć ciekawym napisem, tworząc oryginalną galerię we własnym domu.

Odbitki 15x21

Proste rozwiązania są najlepsze!

Jesteś zwolennikiem prostych rozwiązań? My też! Dlatego wśród naszych pomysłów nie mogło zabraknąć przytwierdzania zdjęć do ściany za pomocą masy mocującej. Bez problemu dostaniesz ją w każdym markecie budowlanym. Taki sposób montażu fotografii nie niszczy ścian, a w razie gdy zechcesz przenieść swoją galerię w inne miejsce, nie musisz obawiać się o trudne do usunięcia pozostałości masy. Podobny efekt przynosi wieszanie zdjęć na taśmę dwustronną. Jednak istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że przy odklejaniu taśma zejdzie wraz z farbą.

Zdjęcia 10x15

Jak powiesić zdjęcia na ścianie bez ramek? Oryginalnie!

Masz do zagospodarowania kawałek wolnej ściany? Podpowiemy Ci, w jaki sposób umieścić na niej zdjęcia w stylowy sposób. Kup w sklepie budowlanym kawałek siatki zbrojeniowej (może występować też pod nazwą kratka ekspozycyjna) oraz lakier w sprayu o dowolnym kolorze. Przed lakierowaniem kratki oczyść ją dokładnie za pomocą papieru ściernego. Po wyschnięciu zamontuj ją w dedykowanym miejscu i umieść na niej zdjęcia używając klamerek lub spinaczy. Taka praca idealnie wpisze się w aranżację w stylu industrialnym.
Co jeszcze doskonale sprawdzi się w roli niewidocznego mocowania rodzinnych fotek? Absolutnym hitem jest farba magnetyczna. Zawiera w sobie proszek z cząsteczkami metalu, dlatego sprawdzi się nie tylko jako tablica do zdjęć. Dzięki temu również klucze będą zawsze pod ręką :)
Nie chcesz tak mocno ingerować w swoją przestrzeń i malować ściany na czarno? Żaden problem – skuś się na cienką folię magnetyczną, którą przytniesz na dowolny wymiar i powiesisz dokładnie tam, gdzie chcesz. Teraz bez problemu umieścisz w tym miejscu fotografie, które sprawią, że uśmiechniesz się, ilekroć spojrzysz w tę stronę. :)

Więcej inspiracji znajdziesz TUTAJ. O tym, w jaki sposób układać zdjęcia na ścianie, przeczytasz TUTAJ.

Odbitki 10x15 i 15x21


 

Oceniło nas już 12373 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.