Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Sesja buduarowa

Kobieca sesja buduarowa - czym jest?

Fotografia od lat rozwija się w różnych kierunkach. Znane są przecież takie kategorie jak fotografia krajobrazowa, astronomiczna, dziecięca czy portrety. Wśród modnych trendów znajduje się także sesja kobieca buduarowa. Pozwala odkryć piękno kobiecego ciała i zachować estetykę. Czym jest ten rodzaj fotografii?

Subtelne, kobiece kadry

Sesja buduarowa to zdjęcia, które powstają głównie na potrzeby branży reklamowej. Gotowe kadry znajdują się na łamach czasopism i katalogów odzieżowych oraz bieliźnianych, prezentując niezwykle zmysłową stronę kobiecej natury. Fotografie odsłaniają większe fragmenty ciała, jednak w żadnym stopniu nie są wulgarne. Wręcz przeciwnie – sesja zdjęciowa buduarowa wykonywana jest w dużych i eleganckich pomieszczeniach, a jej główną bohaterką jest kobiecy urok.

Śmiejąca się kobieta

Sesja buduarowa – co to znaczy?

Choć takie fotografie najczęściej wykonywane są w branży reklamowej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego typu sesję wykonać dla osobistych potrzeb. Może to być na przykład prezent dla męża lub znakomita pamiątka dla kobiety. Na popularności zyskuje również sesja buduarowa panny młodej, przedstawiająca subtelne i kobiece kadry w samym welonie lub zmysłowej bieliźnie ślubnej.


Bardzo często panie poszukują profesjonalnych fotografów, którzy mogą wykonać sesję buduarową w koszuli. Tego typu kadry są niezwykle eleganckie i tajemnicze, dając kobietom ogromne pole do manewru w zakresie eksponowania i zakrywania własnego ciała.

Sesja kobieca buduarowa – jak się przygotować?

Celem takiej fotografii jest pokazanie ciała w elegancki i wyrafinowany sposób. Nie ma tu miejsca na erotykę czy wulgarne pozy. Każdy kadr jest dokładnie przemyślany, a na pierwszym planie zawsze znajdują się wytworność oraz wykwintność.


Co należy uwzględnić jeszcze przed sesją? Najważniejszym elementem jest bielizna. Powinna być dobrana tak, by noszenie jej na planie zdjęciowym nie krępowało ruchów i nie powodowało dyskomfortu psychicznego. Najlepiej zabrać ze sobą 2-3 komplety w różnych kolorach, by na miejscu wraz z fotografem omówić najlepsze stylizacje.


A co z dodatkami? Tu ograniczeniem jest w zasadzie tylko wyobraźnia. Niezależnie od tego, czy jest to klasyczna zmysłowa sesja, czy może sesja buduarowa plus size, w żadnej nie może zabraknąć zmysłowej biżuterii. I nie chodzi tu tylko o klasyczny zestaw składający się z kolczyków i naszyjnika. Warto postawić na bransoletki (nawet w kształcie kajdanek!), piercing czy biżuterię erotyczną. Świetnymi dodatkami są nakrycia głowy oraz elementy z męskiej szafy – krawat lub koszula.

Sesja kobieca

Buduarowa sesja zdjęciowa – nie stresuj się!

Coraz więcej kobiet decyduje się na tak zmysłową fotografię. I każda z nich robi to pierwszy raz! Nie ma powodów do stresu – zdjęcia odbywają się w bardzo wąskim gronie (zazwyczaj jesteś Ty oraz fotograf, czasem jest także wizażystka, a jeśli zechcesz – również fryzjerka). Na taką sesję najlepiej zabrać dobry humor i odpowiedni dystans do siebie a także pozytywne nastawienie.


Fotografowie są zdania, że pierwsze 15 minut sesji to zdjęcia, które niemal zawsze lądują w koszu. Dopiero po tym czasie przychodzi rozluźnienie, które ułatwia współpracę modelki z profesjonalistą. Lampka wina dla kurażu? Owszem, ale na tym zakończ. Nadmierna ilość alkoholu naprawdę może zakończyć się katastrofą.

Efekty współpracy w Twoim prywatnym archiwum

Zdjęcia buduarowe to nie tylko kadry wykonane szczupłym modelkom w ekskluzywnym pokoju. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się także sesja ciążowa buduarowa oraz sesja buduarowa w plenerze. Tak naprawdę powodzenie najbardziej zależy od Ciebie.
Jeśli podobają Ci się efekty współpracy z fotografem, warto utrwalić je na papierze. Zmysłowe kadry możesz wyeksponować w sypialni, decydując się na odbitki 20x30 lub nieco mniejsze – odbitki 15x21. Stwórz z nich sensualną galerię zdjęć, która będzie towarzyszyć Tobie i partnerowi w intymnych chwilach. Chcesz zatrzymać zdjęcia wyłącznie na własny użytek? Odbitki 13x18 będą doskonałym rozwiązaniem.
 

Oceniło nas już 12558 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.