Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Dziewczynka w szaliku i czapce

5 wskazówek jak robić zdjęcia dzieciom

Dziecięca sesja świąteczna wywołuje w rodzicach wiele emocji. Jeśli i Ty masz spotkanie z profesjonalnym fotografem, musisz wiedzieć, że zdjęcia owszem, wyjdą przepiękne, ale po czasie przestaną wywoływać jakiekolwiek emocje. Postaw na naturalność i niepozowane kadry, korzystając z naszych wskazówek na rodzinną sesję świąteczną.

Rób zdjęcia z zaskoczenia

To chyba ten rodzaj zdjęć, który oddaje najwięcej emocji. Jeśli masz w planie zimową sesję dziecięcą, postaw na spontaniczne kadry, a nie pozowanie wśród ośnieżonych drzew. Czy wiesz, jak reaguje dziecko na hasło „Uśmiech, proszę”? Całkowitym brakiem naturalności! Jeśli chcesz, aby Twoje zdjęcia nie wyglądały amatorsko, pstrykaj fotki w ruchu lub z zaskoczenia, a efekty sprawdzaj w domu.

Rodzeństwo bawi się pod choinką

Inspiruj się!

Z pewnością znasz Pinterest czy Instagram – prawdziwe kopalnie fotograficznych inspiracji. Szukając pomysłu na mini sesje świąteczne, spróbuj przeanalizować, co dokładnie zwraca Twoją uwagę. Czy jest to poza, rodzaj kadrowania, a może kolory na zdjęciu? Nie bój się wzorować na czyichś pomysłach – Twoje kadry i tak będą inne (oczywiście lepsze!). Chcąc wiernie odtworzyć instagramowy styl, wybierz szalenie modne odbitki kwadratowe lub odbitki retro w formacie 10x13.

Odbitki zdjęć

Domowa sesja świąteczna w domu dla dzieci

Fotki wewnątrz pomieszczeń muszą wyglądać spektakularnie. Najlepszy efekt osiągniesz, pstrykając zdjęcia w świetle dziennym. Unikaj lampy błyskowej, która wprowadzi niepotrzebny zamęt. Skóra dziecka będzie się błyszczeć, a oczy wyjdą czerwone. Brrr!
Pamiętaj też, by robić zdjęcia z poziomu dziecka. Jeśli sesja świąteczna w domu obejmuje maluszki, nie zapomnij oswoić ich z aparatem.

Mama z córką przy pieczeniu pierniczków

Zdjęcia przez pryzmat przedmiotów

Zanim naciśniesz spust migawki, poeksperymentuj trochę z przedmiotami, które Cię otaczają. Spróbuj wykonać zdjęcie zza firanki czy wystawiając obiektyw zza choinki. Efektem będzie nieco rozmazany pierwszy plan, za którym widać uśmiechniętą dziecięcą buźkę. Jednym ze sprawdzonych tricków na udaną fotkę jest łańcuch z lampkami. Pozwól dziecku bawić się białymi kuleczkami i utrwalaj w kadrach jego reakcję. Taka mini sesja zdjęciowa dla dzieci pozwoli Ci zaoszczędzić kilka stówek u fotografa.

Dziewczynka ze świąteczną lampą

Jak robić dobre zdjęcia dzieciom?

Dziecięca sesja bożonarodzeniowa będzie piękną pamiątką. Poczytaj sobie troszkę o ustawieniach aparatu i zapoznaj się z kluczowymi terminami. Dziecięca sesja świąteczna w praktyce oznacza dziesiątki, a nawet setki kadrów. Od razu kasuj te, które Twoim zdaniem należą do nieudanych. Najlepsze utrwal na papierze – wywołaj odbitki kwadratowe lub odbitki retro w formacie 10x13 i zachowaj w rodzinnym albumie.

Świąteczne zdjęcia dla dzieci to nie tylko portrety! Skup się na przygotowaniach kiedy dziecięce policzki umazane są mąką, a choinka dopiero nabiera swojego blasku podczas strojenia. I nie zapominaj, że naturalność gra w takich kadrach pierwsze skrzypce.

Odbitki zdjęć w różnych formatach


 

Oceniło nas już 12558 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.