Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Galeria zdjęć na ścianie

3 pomysły na majówkowy fototrip 

Dni są wreszcie coraz dłuższe, co oznacza, że można śmiało rozpocząć odliczanie do lata! Zanim jednak w pełni rozkwitnie gorący sezon, przed nami majówka, czyli długi weekend, na który wszyscy czekają. Gdzie wybrać się w tym roku, aby połączyć niezapomnianą podróż z fotograficzną pasją? Poznaj najciekawsze kierunki w Polsce na udany fototrip. 

Zdjęcia 10x15

Kiedy wypada majówka 2023? 

Tegoroczny kalendarz dni wolnych od obowiązków zawodowych napawa optymizmem! Międzynarodowe Święto Pracy (1 maja) wypada w poniedziałek, co samo w sobie jest przedłużeniem weekendu. Kolejna przerwa przypadnie na środę, w dzień obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej (3 maja). W międzyczasie świętowany jest także Dzień Flagi (2 maja), jednak nie jest to data ustawowo wolna od pracy. 

Wystarczy jednak wziąć jeden dzień urlopu (we wtorek), by zagwarantować sobie 5 dni odpoczynku. Wersja dla bardziej rozrzutnych zakłada wypisanie wniosku o urlop na kolejne dwa dni (4-5 maja), co w rezultacie da aż 9 dni nieprzerwanej laby. No to gdzie na majowkę? :) 

Odbitki zdjęćOdbitki zdjęć

Gdańsk i jego idealne miejsca do fotografii 

Koło widokowe Amber Sky, portowe żurawie będące kwintesencją gdańskiej historii, a także obiekty odbijające się w tafli Motławy – Gdańsk ma do zaoferowania bogaty wachlarz atrakcji. Miasto jest także pełne urokliwych zakamarków i uliczek, które w niezwykle malowniczy sposób opowiadają swoje historie. Na terenie Gdańska znajdziesz idealne miejsca na zdjęcia z podróży. Zachwycisz się mnogością barw, stylów i kształtów, pstrykając imponujące kadry nawet bez zaawansowanej wiedzy fotograficznej. 

Chcesz wyeksponować nowo poznane miejsca? Wywołaj odbitki duży format i stwórz w salonie galerię będącą niepowtarzalną i oryginalną pamiątką z podróży.  

Aparat fotograficzny

Kraków doskonały na zdjęcia panoramiczne 

Nie bez powodu puls tego miasta przyciąga tłumy turystów z całego świata. Majówka to idealny moment na eksplorowanie krakowskich tajemnic. Znajdziesz je skupione wokół Rynku Głównego, gdzie zlokalizowano najlepsze miejsca do fotografii krajobrazu: Sukiennice z wieżą ratuszową, Bazylikę Mariacką czy znajdujący się nieopodal Zamek Królewski na Wawelu.  

Marzą Ci się autorskie i wyjątkowe odbitki panoramiczne? Odwiedź Zalew Zakrzówek, Kopiec Kościuszki, bulwar przy Dębnikach czy taras akademii muzycznej, by utrwalić w kadrze zapierające dech widoki miejskiej zabudowy. 

Zdjęcia w ramce

Szlak Orlich Gniazd nie tylko dla zaawansowanych piechurów 

Największe w Polsce skupisko zamków, warowni i pięknych szlaków turystycznych tworzą idealne miejsca na sesję w plenerze. Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzić tegoroczną majówkę, rozważ wyprawę do Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Znajdziesz tam najlepsze miejsca na zdjęcia w Polsce, a jeśli poznasz przedtem porady o fotografii krajobrazowej dla początkujących, masz szansę stać się posiadaczem unikalnych kadrów. 

Oprawiona odbitka

Hot spot, czyli mapa miejsc do fotografii 

Podróże fotograficzne stają się coraz popularniejsze. To trend, który dominuje w mediach społecznościowych, całkowicie deklasując nudne kadry z miejsc, które niczym się nie wyróżniają. 

Na tę okoliczność pojawiły się w sieci serwisy, które sugerują najpiękniejsze miejsca na świecie pod kątem wykonywania zdjęć. Jeśli zatem planujesz urlop i zastanawiasz się, gdzie jechać na majówkę w Polskę, odwiedź witrynę photohound.co lub locationscout.net (obydwie dostępne również jako aplikacja na smartfona). Wystarczy wpisać nazwę kraju, by oczom ukazały się najczęściej odwiedzane i najbardziej urokliwe miejsca do utrwalenia w kadrach. 

Pakiet odbitek

 

Oceniło nas już 12558 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.