Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Zdjęcie kobiety

Alicja w Krainie Czarów czy Ania z Zielonego Wzgórza? Wszystko, co musisz wiedzieć o stylizowanej sesji kobiecej.

Coraz więcej kobiet decyduje się na utrwalenie swojego wizerunku. Pomysły na sesję fotograficzną są coraz bardziej oryginalne i pomagają wyrazić prawdziwą osobowość. Wśród trendów dominuje dziś buduarowa sesja kobieca, a także fotografia biznesowa. Czasem jednak warto zrobić coś tylko dla siebie i uwiecznić chwilę w niezwykłej oprawie. Odpowiedzią jest kobieca sesja stylizowana. Co warto o niej wiedzieć i jak się do niej przygotować?

Portret kobiety

Tam, gdzie moda łączy się z zabawą

Stylizowana sesja kobieca to świetna rozrywka! Polega na wcieleniu się w wybraną rolę i odtworzeniu jej w kadrach. Niezbędne są tu przede wszystkim stylizacje, makijaż i uczesanie, lecz równie ważne jest otoczenie.

Sesja zdjęciowa stylizowana jest doskonałym pomysłem na wyrażenie siebie w niebanalny sposób. To moment, w którym można zaszaleć w modowych stylizacjach, pozwolić sobie na pełny i wyrazisty makijaż oraz wyrafinowaną fryzurę. Choć tego typu sesje najbardziej znane są w branży ślubnej o charakterze reklamowym, coraz częściej są efektem indywidualnej interpretacji. Rezultatem są prywatne sesje zdjęciowe, które utrwalają kobiecy wizerunek z zupełnie innej perspektywy.

KObieta w długiej sukni

Stylizowana sesja fotograficzna – zaproszenie do świata baśni

Jeśli miałabyś szansę przenieść się do bajkowego świata, kim chciałabyś być? Królewną Śnieżką, Diaboliną, Alicją w Krainie Czarów? Biorąc udział w sesji stylizowanej przez moment możesz poczuć się jak bohaterka ulubionej bajki z dzieciństwa.

Co będzie Ci potrzebne? Przede wszystkim oszałamiająca stylizacja. Jeśli w Twoim mieście jest wypożyczalnia strojów, możesz skorzystać z jej oferty. Możesz również zainspirować się oryginalną kreacją postaci i stworzyć jej własną interpretację, dobierając odzież oraz dodatki. Pamiętaj, że szczegóły są tu szalenie istotne. Zadbaj o spójne z oryginałem elementy biżuterii lub dodatki, dzięki którym zdjęcia nie będą pozostawiały wątpliwości odnośnie do wizerunku.

Fotograf podczas sesji

Ustalenie charakteru sesji

Przed sesją stylizowaną koniecznie umów się na spotkanie z wybranym fotografem. To nie tylko istotna dla Ciebie konsultacja wizerunkowa, ale i ustalenie zamierzonego przekazu. Fotograf z doświadczeniem z pewnością udzieli Ci wielu wskazówek i podpowie, co należy zrobić, by określony efekt osiągnąć. Szczegółowo omówi z Tobą miejsce wykonania zdjęć, przedstawi też swoją wizję, uważnie wysłucha Twoich uwag i dopasuje się do oczekiwań.

Jeszcze przed sesją udaj się na próbny makijaż i uczesanie. Będziesz mieć pewność, że nie zaskoczą Cię ewentualne nieścisłości w wizerunku. W dniu poprzedzającym sesję nie uprawiaj sportów wysiłkowych – zamiast tego postaw na odprężenie i sporą dawkę snu. Wypoczęta cera wygląda promiennie i łatwiej ukryć pod makijażem wszelkie niedoskonałości.

Kobieta podczas makijażu

Jak się zachowywać w czasie sesji?

W trakcie wykonywania zdjęć zadbaj o to, by nie opuszczał Cię dobry nastrój. Przede wszystkim wsłuchuj się we wskazówki fotografa i czynnie realizuj sugestie. Ufaj również własnej intuicji i na bieżąco konsultuj swoje propozycje dotyczące miejsca, ustawienia ciała czy mimiki twarzy. Na czas sesji możesz włączyć muzykę z ulubionej baśni, być może dzięki temu wierniej odtworzysz swoją rolę.

Sesja stylizowana trwa zazwyczaj kilka godzin. Bywa wyczerpująca, ale z pewnością przyniesie wiele satysfakcji. Owocami współpracy są zdjęcia w formie cyfrowej już po profesjonalnej, autorskiej obróbce. Zestaw takich fotek ma bardzo dobrą rozdzielczość. Jeśli chcesz pochwalić się efektami wśród przyjaciół lub po prostu utrwalić sesję w formie papierowej, zdecyduj się na odbitki 13x18 lub odbitki 15x21. Jeśli jest wśród nich zdjęcie, z którego jesteś wyjątkowo dumna, może zrobisz z niego fotoobraz, który powiesisz w sypialni lub biurze?

Uwaga, panowie! Stylizowana sesja kobieca może być doskonałym pomysłem na prezent dla drugiej połowy. To niezwykle oryginalny gest, który idealnie sprawdzi się na Dzień Kobiet, święta czy urodziny.

Artystyczne zdjęcie kobiety


 

Oceniło nas już 12772 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.