Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Obróbka zdjęć w Photoshopie

Jak obrobić zdjęcia w Photoshopie?

Przeglądasz zdjęcia znajomych w mediach społecznościowych i zastanawiasz się, jak to możliwe, że kadry są niemal perfekcyjne. Wygładzone twarze, ostre ujęcia, świetnie podkręcone kolory. Wiele z nich wcale nie jest dziełem przypadku ani nawet efektem znakomitych umiejętności. Poznaj Photoshop, program do edycji graficznej, w którym wykonasz retusz zdjęć na wyższym poziomie.

Obróbka zdjęć – Photoshop online

Photoshop to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych programów graficznych na całym świecie. Korzystają z niego doświadczeni fotografowie, jak i osoby z branży filmowej. Za możliwość jego użytkowania trzeba jednak słono zapłacić. Nic dziwnego – funkcje programu pozwalają na dokonanie w zdjęciu niemal dowolnych zmian. Wystarczy kilka kliknięć, by z nudnego kadru stworzyć obraz, który zrobi furorę w mediach społecznościowych.

Photoshop do obróbki zdjęć

Obróbka zdjęć w Photoshop – za darmo?

Pogłoski o darmowej wersji programu regularnie okrążają wirtualną sieć. Użytkowanie tego edytora zdjęć wiąże się z opłatami, a ich wysokość to około 1600 zł rocznie. Tym razem jednak firma Adobe zaskoczyła swoich odbiorców informacją o udostępnieniu programu w wersji online za darmo. Wkrótce użytkownicy będą mogli korzystać z podstawowych opcji Photoshopa z poziomu przeglądarki internetowej.

Chcesz już teraz cieszyć się darmową wersją programu? Zainstaluj aplikację Adobe Photoshop Express Online, w której takie opcje jak kadrowanie zdjęć, dodawanie filtrów, nakładanie efektów czy dodawanie ramek są dostępne bez żadnych opłat.

Photoshop – jak usunąć tło?

Usuwanie tła jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji w programie graficznym. Twórcy programu zadbali o to, by tę czynność można było zrobić szybko i dokładnie. W zakładce Właściwości, znajdującej się po prawej stronie, znajduje się panel Szybkie operacje. Należy wybrać pozycję Usuwanie tła i kliknąć Zastosuj. Program Photoshop to zaawansowany edytor zdjęć, który wykorzystuje sztuczną inteligencję, by wykryć granice obiektu znajdującego się na fotografii. Wystarczy kilka kliknięć, by tło poza głównym obiektem stało się przezroczyste. Nic trudnego, prawda?

Jak wyostrzyć zdjęcie w Photoshopie?

Niewyraźne kadry są zmorą fotografów – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. W Photoshopie można wyostrzyć zdjęcie na kilka sposobów. Najprostszym z nich jest skorzystanie z opcji Inteligentne wyostrzanie. Tę operację warto wykonać na osobnej warstwie, by nie utracić dostępu do pierwotnej wersji kadru.

Po utworzeniu nowej warstwy tła należy wybrać zakładkę Filtr, a następnie kliknąć Wyostrzanie oraz Inteligentne wyostrzanie. Korzystając z tej opcji, warto przybliżyć zdjęcie do wybranego punktu (np. oka postaci na zdjęciu), by lepiej widzieć efekty swojej pracy. Pojawi się okno dialogowe z domyślnymi funkcjami, lecz takie opcje jak Wartość, Promień i Redukcja szumu można również ustawić samodzielnie za pomocą suwaków.

Obróka zdjęć na laptopie

Photoshop – najlepszy program do przerabiania zdjęć i obrazów

Photoshop jest bez wątpienia najlepszym edytorem zdjęć. Jego funkcje umożliwiają dokonanie zaawansowanych zmian w kadrach, z czego najczęściej korzystają profesjonaliści z branży filmowej i fotograficznej. Nie oznacza to jednak, że przeciętny użytkownik będzie miał problem z obsługą programu.

Jak wyciąć postać ze zdjęcia i wkleić na inne tło w Photoshop? To zdecydowanie najczęściej zadawane pytanie w sieci. Chcesz przenieść obiekt z nudnego kadru na egzotyczną wyspę? Poznaj instrukcję krok po kroku:

  • z menu po lewej stronie wybierz narzędzie Lasso, które pozwoli precyzyjnie zaznaczyć obiekt do usunięcia. Otocz kursorem wybrany obiekt, pamiętając aby zakończyć pracę w miejscu jej rozpoczęcia,
  • kombinacją klawiszy Ctrl + C skopiuj zaznaczony obiekt,
  •  w programie otwórz nowe zdjęcie, a następnie za pomocą klawiszy Ctrl + V wklej obiekt w dowolne miejsce,
  • gotową pracę zapisz pod wybraną nazwą i ciesz się efektami.

Przeróbka zdjęć – Photoshop online i jego możliwości

Twórcy programu zapewniają, że darmowa wersja edytora będzie miała wachlarz podstawowych funkcji do korekty zdjęć. Czego można się zatem spodziewać? Z pewnością będą to proste opcje kadrowania i prostowania fotografii, korygowanie obiektywu, dostosowywanie temperatury barwowej czy zmiana kolorystyki fotografii. Kolejne opcje to między innymi usuwanie drobnych niedoskonałości, wycinanie obiektów i wklejanie ich w inne zdjęcie, zmiana tła, wyostrzenie, odszumianie zdjęcia, a nawet zmiana rozdzielczości i rozmiarów. Teraz obróbka zdjęć online będzie prosta i przyjemna!

Obrabianie zdjęć

Photoshop obróbka zdjęć – efekty

Najważniejszą zasadą pracy w Photoshopie jest duplikowanie warstw. Dzięki temu można na bieżąco obserwować efekty swoich dokonań, podczas gdy pierwotna wersja zdjęcia pozostaje nienaruszona.

Jedną z najczęściej wykorzystywanych funkcji jest kadrowanie zdjęcia. Ta opcja dostępna jest w panelu po lewej stronie programu. Po jej wciśnięciu na obrazie ukazują się krawędzie z wydzieloną granicą kadrowania. Narożniki fotografii należy przeciągać do momentu uzyskania zadowalającego kadru. Nie zapomnij o zapisaniu zdjęcia pod nową nazwą.

Nauka programu krok po kroku

Praca z Photoshopem jest przyjemna, a rezultaty zadowalające, jednak należy poświęcić sporo czasu na naukę tego rozbudowanego programu. Firma Adobe przygotowała obszerny poradnik dla wszystkich, którzy chcą zaznajomić się z poszczególnymi funkcjami programu. Treść dostępna jest w sieci bez żadnych opłat.

W Internecie znajduje się także mnóstwo filmików i tutoriali, które w przystępny sposób wyjaśniają, jak uzyskać pożądany efekt krok po kroku. Nie wahaj się korzystać z wiedzy bardziej doświadczonych i szlifuj swoje umiejętności metodą prób i błędów. Dzięki temu Twoje zdjęcia z wakacji czy rodzinnych spotkań otrzymają „drugie życie”.

Chcesz sprawdzić możliwości Photoshopa zanim zdecydujesz się na inwestycję? Pełna wersja programu dostępna jest za darmo przez 7 dni i zawiera wszystkie funkcje oraz aktualizacje. To wystarczająco dużo, by zaprzyjaźnić się z potencjałem tego edytora i całkowicie przekonać się do jego możliwości.
 

Oceniło nas już 12772 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.