Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Inspiracje na Instagramie

Jak znaleźć ciekawe miejsce do robienia zdjęć?

Przeglądasz zdjęcia w sieci i zastanawiasz się, jak ci wszyscy ludzie wynajdują wszystkie te piękne miejsca na swój plener? Kiedyś nie było to takie proste, lecz w dobie Internetu jest znacznie łatwiej. Gdzie szukać informacji, by znaleźć to idealne miejsce do robienia zdjęć? Przeczytaj nasz wpis, a wszystkiego się dowiesz.

Warsztaty w plenerze

Tę opcję polecamy początkującym i mniej doświadczonym miłośnikom fotografii. Dzięki warsztatom można skupić się wyłącznie na robieniu zdjęć, ponieważ instruktor wynajdzie za Ciebie najlepsze plenerowe miejscówki. To dzięki niemu poznasz tajniki wyszukiwania idealnych punktów, w których rozłożysz swój sprzęt w oczekiwaniu na idealny kadr.

Zdjęcia w idealnym kadrze

Skorzystaj ze znanych punktów

Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie jest mnóstwo miejsc, które zawsze świetnie wyglądają na zdjęciach. Przykładem jest miasteczko Hallstatt w Austrii czy aleja kasztanowa na Morawach. W sieci znajduje się mapa miejsc do fotografii, z której zaczerpniesz inspirację na cel swojej podróży. Bez problemu odnajdziesz także przykładowe kadry, które wykonano w różnych porach dnia i nocy we wskazanych miejscach. Dzięki temu ocenisz, jak zaplanować swoją wyprawę, by stawić się w danych punkcie o wybranej porze.

Znane miejsca do robienia zdjęć

Zdjęcia w Google

Jeśli wybierasz się w jakieś miejsce, sprawdź dokładnie jego lokalizację w Google. Wpisując nazwę miejscowości, w zakładce z grafiką zazwyczaj ukazuje się mnóstwo fotek z okolicy. Być może któryś kadr przykuje Twoją uwagę i zechcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym, gdzie został wykonany. W trakcie podróży warto obrać sobie niejedno ciekawe miejsce do zdjęć i skorzystać z gotowych podpowiedzi internautów.

Zdjęcia w podróży

Instagram Twoją inspiracją

Najbardziej fotograficzny portal? Instagram, oczywiście! Zdjęcia to esencja tego medium – każdego dnia na Instagramie pojawiają się tysiące fotek z każdego zakątka świata. Załóż konto i zaobserwuj osoby ze świata fotografii. Zainspiruj się popularnymi profilami, zapoznaj się z treściami, które pojawiają się na oficjalnym profilu danego kraju, a z pewnością upatrzysz fajne miejsce na zdjęcia.

Możesz posiłkować się hasztagami, wpisując nazwę kraju czy dokładniejszą lokalizację, do której się wybierasz. Popularne profile zazwyczaj zawierają kilka fotograficznych perełek, pod którymi znajdziesz kolejne, interesujące Cię hasztagi. Jak to mówią: po nitce do kłębka. W mgnieniu oka znajdziesz ciekawe miejsce do zdjęć, którym również będziesz mógł się pochwalić na łamach mediów społecznościowych.

Inspiracje zdjęć z Instagrama

Liczy się pomysł

Tak naprawdę możesz bez problemu zorganizować sobie miejsce na sesję zdjęciową nawet w najbliższej okolicy. Nie musisz wyjeżdżać w głąb kraju, ani nawet za granicę. Metodą prób i błędów zorientuj się, jak wygląda pobliska okolica o wschodzie czy zachodzie słońca, osnuta mgłą czy w trakcie burzy. Najlepsze kadry wywołaj w większym formacie, by naocznie wyciągnąć wnioski. Dzięki temu nauczysz się zabawy ze światłem, a przy okazji podszkolisz swój fotograficzny warsztat.

Pomysłowe zdjęcia

Ucz się nieustannie

Inspiracji wokół nie brakuje. Czerp pomysły na wyjątkowe zdjęcia, przeglądając blogi bardziej lub mniej znanych podróżników, oglądaj tematyczne czasopisma oraz programy w TV. Pomysł na dobry kadr czai się tuż za rogiem, a jego iskierką może być coś, co ma pozornie niewiele wspólnego ze świetnym zdjęciem. Rozbudź swoją kreatywność i daj się ponieść – praktyka czyni mistrza, więc nie zniechęcaj się! Kilka nieudanych kadrów nie przekreśla Twojej fotograficznej pasji. Rozwijaj ją, osiągając sukcesy i zaliczając drobne potknięcia. Po godzinach spędzonych w plenerze z pewnością wyrobisz swój styl i odnajdziesz ulubione miejsca do robienia zdjęć.

Odbitki 10x15


 

Oceniło nas już 12558 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.