Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Jak wybrać fotografa ślubnego?

Jak wybrać fotografa ślubnego?

Na udane ślub i wesele składa się wiele istotnych elementów. Każda Para Młoda, która planuje swój ślub nie może zapomnieć o organizacji dobrej muzyki czy smacznym jedzeniu z pięknym wystrojem stołów. Są to detale równie ważne jak biała sukienka Pani Młodej czy garnitur Pana Młodego. Podczas organizacji własnego ślubu zwracasz uwagę na najmniejsze szczegóły każdego aspektu przygotowań. Zastanów się i odpowiedz sobie na pytanie:  czy za dziesięć lat będziesz o tym wszystkim pamiętać?

Oczywiście pozostaną wspomnienia kilku najważniejszych momentów. Jednak fotografie przetrwają na zawsze i nie ma lepszej pamiątki z tego dnia - gwarantujemy. Dlatego wybór fotografa to nie przysłowiowa bułka z masłem. Decyzja nie może być pochopna czy nieprzemyślana. Poniżej podajemy kilka kwestii, nad którymi warto się pochylić podczas wyboru swojego fotografa ślubnego.

Cennik i terminy fotografa

Szczerze? Bardzo trudno jest porównać oferty fotografów. Każdy z nich posiada inny pakiet usług. Od takich zmiennych jak: ilość obrobionych zdjęć, ilość godzin poświęconych na ich wykonanie, forma ich oddania (odbitki, fotoalbumy), plener czy bez pleneru oraz prestiż samego fotografa, zależy ostateczna cena oferty. Niektórym ciężko uwierzyć, że fotograf wycenia swoją pracę na 3 000 zł - przecież lustrzankę z Media Marktu może mieć każdy i tak się składa, że wujek Henio ostatnio ogarniał fotografowanie na chrzcinach to może on zrobi foty za 5 stów? ?

Pamiętaj, zdjęcia robi fotograf, a nie lustrzanka. Fotograf powinien odznaczać się kreatywnością i dobrym okiem. Aby nie żałować swojej decyzji później, wybierz kogoś, kto wykonuje zdjęcia umiejętnie i z pasją. Niestety dobrzy fotografowie mają zarezerwowane terminy na kilka miesięcy, a czasem nawet na rok do przodu. Dobry plan i organizacja to podstawa.

zdjęcia z ślubnej sesji

Umowa z fotografem

Jeśli fotografem jest nawet Twój znajomy, zawsze podpisujemy umowę. Zawsze. Zapytasz dlaczego? To ochrona Twoich interesów i też interesów fotografa. Nie zapomniijcie uwzględnić w umowie wszystkich aspektów współpracy i ceny. Jeśli fotograf nie nie chce wystawić lub podpisać umowy, powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Chyba dla własnego dobra poszukać kogoś innego.

gdzie szukać dobrego ślubnego fotografa

Gdzie szukać dobrych fotografów

Popytaj bliskich znajomych, którzy wybór fotografa ślubnego mają już za sobą: to całkiem dobra metoda. Jeśli: fotograf miał dobrą wizję sesji, szybko dostarczył gotowe fotografie, bezproblemowo wywiązał się z umowy i cennikowo jest przyzwoicie to warto zastanowić się nad wyborem tego konkretnego, już sprawdzonego kandydata. Przed ostatecznym wyborem fotografa nie zapomnij o obejrzeniu jego prac: koniecznie zerknij do jego portfolio lub fotobloga. Fajnie jest się spotkać i porozmawiać, ustalić szczegóły i określić swoją wizję sesji.

fotograf na ślub

Ślubne pamiątki

Dobry fotograf wykona dla Ciebie pamiątkę, do której będziesz wracał przez całe swoje życie, więc musi Ci się podobać. Jednak przepłacać nie warto. Co mamy na myśli? Sam wybór fotografa to mega ważna sprawa, ale odbitki ze ślubu możesz przecież zamówić sam, taniej, bez pośrednictwa fotografa.

Tak ważne i wyjątkowe wydarzenie w życiu jak ślub, wymaga odpowiedniej oprawy. Dlatego zachęcamy Cię do wyboru odbitek w dużym formacie na papierze linii premium.Takiego papieru używają profesjonaliści: gwarancja właściwego nasycenia kolorów, wyjątkowa ostrość detali i wieloletnie trwałość odbitek. Jeśli masz dodatkowo chrapkę na pamiątkowy fotoalbum, też nie musisz decydować się na album z pakietu fotografa. Możesz wykonać go sam, dokładnie jak chcesz i nie przepłacając na pixbook.pl

Źródło zdjęć: https://www.unsplash.com, https://fotolia.com.

Oceniło nas już 12373 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.