Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

matka z dzieckiem nad morzem

Jak pozować z dzieckiem? Wskazówki dla udanych zdjęć pełnych radości 

Fotografowanie dzieci może być zarówno wyzwaniem, jak i niesamowitą przygodą. Warto jednak poświęcić czas i uwagę, aby oswoić malucha z aparatem – wszystko dla najlepszego uwiecznienia wspólnych chwil. Oto kilka wskazówek, jak pozować z dzieckiem i uzyskać piękne i pełne radości fotografie. Przygotuj się do niezapomnianych ujęć z Twoim małym modelem, gotowi, do startu… start! 

rodzina z dzieckiem nad morzem

Jak zachęcić dziecko do zdjęć? 

Wprowadź dziecko w świat fotografii poprzez tworzenie przyjemnej i przyjaznej atmosfery. Poczuj się swobodnie, baw się i bądź cierpliwy. Dzieci czują się najbardziej komfortowo, kiedy widzą, że rodzic jest szczęśliwy i zrelaksowany. Z tego powodu tak ważne jest, aby cały proces kojarzył się z zabawą i spontanicznością.  Zachęcaj dziecko do eksploracji, śmiechu, bycia sobą. Unikaj zbyt restrykcyjnych póz i pozostaw dzieciom przestrzeń. 

ojciec z synem

Dużą rolę w takich sesjach odgrywają też dziecięce aktywności i zainteresowania. Może to być zabawa z ulubioną zabawką, czytanie książki, malowanie czy bieganie na świeżym powietrzu. Pozwól dziecku być w swoim naturalnym środowisku – Ty po prostu trwaj obok i chwytaj jak najwięcej tych pięknych momentów.  

piknik rodziny z dzieckiem

Fotografowanie dzieci – co musisz wiedzieć  

Pamiętaj, że dzieci w różnym wieku mają inne potrzeby i umiejętności. Dostosuj więc swoje pozy do wieku i możliwości dziecka. Przykładowo, jeśli modelem jest maluch, połóż go na brzuchu lub plecach i fotografuj z góry, tak, żeby było mu jak najbardziej wygodnie. Starsze dzieci mogą stać lub siedzieć, świetnym pomysłem będzie także „złapanie” ich podczas zabawy. 

Pamiętaj przy tym o dialogu. Zachęcaj dziecko do rozmowy, zadawania pytań i wyrażania siebie, to pomoże w budowaniu więzi i naturalnych ujęć. Pozwalaj małym modelom wyrażać pomysły i inspiracje, dzięki czemu będziesz gotowy na spontaniczne momenty. 

rodzice z noworodkiem

O czym jeszcze musisz pamiętać? 

Niezależnie od pomysłu na sesję dobrze jest, żeby skorzystać z naturalnego światła nadającego fotkom miękkość i ciepło. Z tego powodu fotografuj w pobliżu okien lub na zewnątrz, najlepiej w czasie złotych godzin. 

zabawy mamy z dzieckiem

Efekty sesji z dziećmi doskonale prezentują się wywołane na odbitkach, zwłaszcza takich w większym formacie. Możesz je później podarować babciom, dziadkom, ciociom i wujkom, słowem – wszystkim bliskim, u których taki widok wywoła uśmiech.  

Pamiętaj, że pozowanie z dzieckiem to proces, który wymaga cierpliwości i elastyczności. Nie oczekuj idealnych i statycznych póz, za to skoncentruj się na chwytaniu spontanicznych oraz autentycznych momentów. Odkryj piękno w każdym ujęciu i ciesz się wspólnym czasem spędzonym z Twoim małym modelem. 

dziecko z matką

 

Oceniło nas już 12373 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.