Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Kobieta z aparatem w lesie  poszukuje inspiracji na zdjęcia w plenerze.

Gdzie szukać inspiracji do zdjęć jesienią?

Złote światło za dnia? Jest. Kolorowe liście, idealne jako tło?  Obecne!  Pomysł na jesienną sesję zdjęciową? Hmm, tu już trochę gorzej… Na całe szczęście inspiracje do zdjęć jesienią czekają niemal na każdym kroku. Wystarczy tylko odrobinę poszukać - o tym, jak to zrobić i skąd czerpać pomysły piszemy tuż poniżej! 

Inspiracje na zdjęcia jesienią - znajdź je w filmie

Kino kocha jesień, jesień kocha kino, kropka. Filmów z jesiennym motywem w tle znajdziesz mnóstwo, i to niemal w każdym gatunku - od tradycyjnych romansów, jak „Słodki listopad” czy „Masz wiadomość”,  po klasyki horroru typu „Halloween”.  Jeśli więc poszukujesz inspiracji na jesienne fotki, zamiast spaceru wybierz seans filmowy  z kubkiem herbaty i notesem pod ręką  - aby szybko zapisać najciekawsze Twoim zdaniem motywy. Na co zwrócić uwagę podczas oglądania filmu? Na pierwszy plan wysuwają się kolory - przypatrz się, jakimi paletami barw operują reżyserzy. Często oprócz tradycyjnego złota i czerwieni przewijają się także inne, mniej oczywiste wybory, które z powodzeniem wykorzystasz do „przełamania” swojej sesji.  Zwróć także uwagę na plany filmowe. Może któryś kadr natchnie do zastosowania nietypowej perspektywy? Fajnie to sprawdzić w praktyce, zwłaszcza, że nad ujęciami w filmach pracują wybitni specjaliści - a jak inspirować się, to najlepszymi!

Kobieta robi jesienne zdjęcia telefonem.

Stwórz kolekcje na Instagramie

Instagram to miejsce, gdzie nie tylko opublikujesz ulubione fotki, ale i znajdziesz mnóstwo inspiracji. Co więcej, zdjęcia, które ci się podobają, możesz zapisać i pogrupować w tematyczne kolekcje. Efekt? Gdy tylko czujesz, że nie masz pomysłu na fotkę, po prostu zaglądasz do zapisanych profili i chłoniesz, podziwiasz, uczysz się.  Po takim przeglądzie napływ inspiracji na zdjęcia w plenerze gwarantowany!

Gdzie szukać inspiracji do zdjęć? W praktyce!

Czasem przeglądanie czy zapisywanie inspiracji do zdjęć to za mało. Co wtedy zrobić? Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna - złapać za aparat i… zacząć robić fotki! Bez planu, na luzie, w różnych miejscach i o zmiennych porach. Takie eksperymentowanie  może zakończyć się pokaźną kolekcją ciekawych, oryginalnych fotek, które być może nie powstałyby w bardziej „uporządkowanych” warunkach.  W końcu czasem brak pomysłu jest najlepszym pomysłem! 

Wyjątkowa, jesienna fotka może powstać wszędzie. Gdy już jednak pojawi się w Twoich zbiorach, nie zapomnij o jej wywołaniu, np. w wygodnym formacie 10x15. W folderze czy na ekranie smartfona na pewno będzie prezentowała się równie doskonale, ale sporo magii zdjęcia -  i umiejętności fotografa - widać dopiero w bardziej „tradycyjnej” formie. Ulubione zdjęcia możesz też zamówić w nieco większej wersji 20x30, idealnej do oprawienia i powieszenia na ścianie. Może nawet stworzysz domową galerię prezentującą efekty jesiennych inspiracji? Warto spróbować! 

 

Siedząca w mieszkaniu kobieta zapisuje w notesie inspiracje na zdjęcia.

 

 

 
 

Oceniło nas już 12558 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.