Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Odbitki zdjęć

Jak układać zdjęcia w albumie? 

Właściwy sposób przechowywania zdjęć ma kluczowe znaczenie dla ich trwałości. Lubisz wracać myślami do wspomnień? Jeśli fotografie mają dla Ciebie ogromną wartość, na pewno starannie się z nimi obchodzisz. Tym razem coś dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań – dowiedz się, jak układać zdjęcia w albumie, by cieszyły wzrok przez długie lata. 

Odbitki w albumie

Rozmiar ma znaczenie 

W branży fotograficznej nie ma miejsca na przypadki. Jeśli bardziej cenisz papierowe kadry od galerii zdjęć w smartfonie, wywoływanie zdjęć to zapewne dość regularna czynność. Fotografie mogą mieć różne formaty i tylko od Ciebie zależy, na który z nich się zdecydujesz. Chcesz wiedzieć dokładnie, jakie są możliwości współczesnych fotolabów? Przeczytaj wpis o formatach zdjęć, w którym szczegółowo przedstawiono najpopularniejsze rozmiary odbitek. 

Rozmiar kadrów będzie mieć spore znaczenie, jeśli zdecydujesz się na rozmieszczenie zdjęć w albumie tradycyjnym. Albumy z możliwością wklejania zdjęć dają kreatywne pole do popisu. Możesz umieścić w nim nie tylko zdjęcia 10x15 cm, ale i każdy format, który zmieści się na pojedynczej stronie. 

Mama z córką oglądają zdjęcia

Jak wklejać zdjęcia do albumu? 

Odpuściliśmy sobie opis albumów z koszulkami, które pomieszczą dziesiątki zdjęć w jednolitym rozmiarze. W tym przypadku sprawa jest oczywista – segregujesz zdjęcia w wybranej przez siebie kolejności i po prostu wkładasz każde z nich do przezroczystej kieszonki. Jeśli chodzi o albumy wklejane, można popuścić wodze wyobraźni. 

Układanie zdjęć można rozpocząć według ustalonego przez siebie klucza. Jedni decydują się na układ chronologiczny, inni wklejają zdjęcia według uroczystości, wycieczek czy wydarzeń. Jak opisywać zdjęcia w albumie? Możesz to zrobić odręcznie flamastrem o ściętej końcówce, wydrukować ozdobny napis przygotowany w komputerze lub ułożyć hasło z liter wyciętych z gazet – co tylko podpowie Ci wyobraźnia! 

Czarno-białe odbitki zdjęć

Jak ozdobić zdjęcia w albumie? 

Dodatkowe akcenty w pamiątkowym albumie pozwolą jeszcze lepiej zapamiętać utrwalone w kadrze chwile. Niektórzy w miejscach, gdzie znajdują się odbitki zdjęć, wklejają również bilety z podróży, małe ulotki, fragmenty map, a nawet suszone kwiaty. To oryginalny sposób zachowywania wspomnień na dłużej. Narożniki i specjalne naklejki to kolejny pomysłowy sposób na to, jak podpisać zdjęcia w albumie i ładnie je ozdobić. Naklejki w formie kolorowych haseł można kupić w wielu sklepach fotograficznych, papierniczych, a także online. 

Odbitki do albumu

Jak przykleić zdjęcia w albumie? 

Pozostaje jeszcze rozprawić się z kwestią techniczną. Układ zdjęć na każdej stronie albumu może być inny – od symetrycznych fotografii po artystyczny kolaż zdjęć w kilku rozmiarach. Jednak czym przykleić zdjęcia w albumie, aby pozostały na swoim miejscu przez kolejne lata? Bardzo dobrze sprawdzą się solidny klej introligatorski lub specjalny klej fotograficzny. Ich struktura jest elastyczna i po zaschnięciu nie powoduje falowania lub odkształcania się papieru. 

Alternatywą dla kleju są specjalne przylepce w kształcie prostokąta pokryte obustronnie klejem. Innym rozwiązaniem są wspomniane wcześniej narożniki, dzięki którym można uzyskać lekki efekt 3D. 

Pora działać! Zorganizuj własny album i stwórz z niego niezapomnianą księgę najpiękniejszych wspomnień. 

Przyklejone zdjęcie w albumie

 

Oceniło nas już 12772 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.