Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Wiosenne porządki w domu, czyli sposób na powrót do przeszłości.

Wiosenne porządki w domu, czyli sposób na powrót do przeszłości.

Czy Tobie też zapach świeżo wypranych firanek kojarzy się z pierwszym podmuchem wiosny? Jak co roku w marcu, kiedy w końcu słońce zaczyna nieśmiało przebijać się zza chmur wpadamy w szał wiosennych porządków. Pierzemy, szorujemy, czyścimy, odkurzamy, pucujemy, zamiatamy, wietrzymy - po prostu biała gorączka. Czy Ty też tak masz, że w trakcie tego wielkiego sprzątania w Twoje ręce wpadają rzeczy, o których już dawno zapomniałeś? I nagle zatrzymujesz się, odkładasz na bok mokrą szmatkę z mikrofibry, bierzesz do ręki znalezione zdjęcia czy stary aparat, bo piękne wspomnienia wracają ?

Stare zdjęcia

Czarno-białe zdjęcia z białą, ozdobną ramką ze starego, tekturowego pudełka mają duszę - nie sposób się z nimi rozstać. Na zdjęciach przeważnie znajdują się nasi dziadkowie. Fajnie zobaczyć jak wyglądali, kiedy mieli po 20 lat i zobaczyć jak jest się do nich podobnym, nieprawdaż?

stare zdjęcia

Oldskulowy aparat

Może na Twoim strychu znajduje się prawdziwy skarb analogowej fotografii, który otrzymałeś z okazji Komunii Świętej w postaci plastikowego aparatu Konica? Być może było to jakieś 20 lat temu, ale nie można od tak wyrzucić swojego pierwszego aparatu i zapasu klisz. Może jeszcze kiedyś się przydadzą:)

Retro sprzęt

Jak myślisz, czy dzisiejsza młodzież wiedziałaby do czego służył przechowywany przez Ciebie z sentymentem Pegasus? Jak obsłużyć odtwarzacz kaset VHS? Jak wykręcić numer na telefonie z tarczą? Sprzęt, który może wydawać się elektrobublem, niesie ze sobą cudowne wspomnienia z dzieciństwa. Wspaniale jest móc dotknąć przeszłości.

Chciałbyś wspólnie z nami powspominać? Zapraszamy Cię na nasz fanpage, gdzie zorganizowaliśmy mały konkurs. Będziesz mógł pochwalić się swoimi skarbami i związaną z nimi historią. Wiosenne porządki to nie zając, zatem odłóż je na później i pobaw się z nami w powrót do przeszłości.

Źródło zdjęć: https://www.unsplash.com, https://pexels.com.

Oceniło nas już 12558 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.