Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

neonowa fotografia kobiety

Neonowe fotografie. Kreuj magię za pomocą światła

Istnieje wiele sposobów, aby eksperymentować z fotografią i stworzyć coś niezwykłego. Jednym z takich fascynujących trendów są neonowe zdjęcia, które przykuwają uwagę dzięki swojej soczystej kolorystyce i magicznemu efektowi świetlnemu. Jak wykonać je w domu? Zdradzamy w artykule poniżej!

neonowy portret kobiety

Jakie to są kolory neonów?


Kolory neonów są niesamowicie różnorodne i intensywne. Wszystko zależy od rodzaju gazu użytego do wypełnienia rurki neonowej. Najpopularniejsze kolory neonów to jaskrawe odcienie różu, niebieskiego, zielonego i pomarańczowego. Każda z tych barw ma swój własny charakter i może nadać zdjęciom niepowtarzalny nastrój. Neonowe kolory doskonale komponują się zarówno z miejskimi pejzażami, jak i z portretami, dodając im niezwykłej energii i wyrazistości.
Warto też zamówić mniejsze neony domowe LED, doskonałe zarówno do mieszkań, jak i lokali użytkowych.  Duże neony najczęściej zasilane są bezpośrednio energią elektryczną, z kolei mniejsze modele działają dzięki baterii lub przy pomocy kabla USB.

neonowa abstrakcja

Jak zrobić neonowe zdjęcia? 

To teraz czas na najważniejsze pytanie – jak zrobić neonowe zdjęcia? To proste! Potrzebujesz jedynie kilku narzędzi i kreatywności. Istnieje wiele sposobów, aby wykorzystać światło neonów do stworzenia niezapomnianych zdjęć. Możesz eksperymentować z różnymi technikami, takimi jak długie naświetlanie, malowanie światłem czy korzystanie z neonowych przedmiotów jako źródeł światła. Warto również spróbować fotografowania neonowych reklam czy ulicznych krajobrazów nocą, aby uchwycić tę wyjątkową atmosferę.

neonowe zdjęcie mężczyzny

Neonowe zdjęcia w domu 

Zacznijmy od długiego naświetlania, czyli najłatwiejszego patentu na uzyskanie neonowych zdjęć w domu i na zewnątrz. Jak osiągnąć pożądany efekt? Przede wszystkim ustaw aparat na statywie. Długie naświetlanie wymaga stabilnego ustawienia aparatu, aby uniknąć rozmycia spowodowanego drżeniem ręki. Zastosowanie statywu pozwoli Ci utrzymać aparat w miejscu przez cały czas naświetlania. Następnie wybierz odpowiednie ustawienia aparatu. Niezbędna jest niska wartość ISO, na przykład ISO 100, w celu uniknięcia szumów na zdjęciu. Następnie wybierz tryb manualny lub tryb czasu otwarcia migawki (Bulb), który pozwoli Ci kontrolować czas naświetlania. Czas naświetlania zależy od tego, jak długie smugi światła chcesz uzyskać. Eksperymentuj z różnymi czasami, zaczynając od kilku sekund i wydłużając je stopniowo. Ciekawy efekt uzyskasz też przy użyciu smartfona. 

neonowy portret mężczyzny w okularach

Neonowe zdjęcia z telefonu

Masz telefon z Androidem? W takiej sytuacji przyda Ci się specjalna aplikacja, za pomocą której zrobisz idealne zdjęcie z wydłużoną ekspozycją. Możesz także pobawić się manualnym ustawieniem czasu otwarcia migawki. 
Posiadacze iPhonów z kolei dysponują funkcją „długa ekspozycja” znajdującą się w lewym górnym rogu ekranu, po wybraniu konkretnego zdjęcia w galerii. Uwaga – działa ona tylko wtedy, kiedy masz aktywowaną fotografię na żywo!

fotografia kobiety w neonowych okularach

Zdjęcia z wykorzystaniem neonów? Wywołaj je!

Gdy już uchwycisz swoje neonowe arcydzieła, pamiętaj o wywołaniu ich w formie odbitek. W dobie cyfrowej często zapominamy o magii oglądania zdjęć w tradycyjnej formie. Neonowe fotografie, dzięki swojej intensywnej kolorystyce i unikalnemu efektowi świetlnemu, nabierają jeszcze większej mocy, gdy są wywołane na papierze. Dla wyjątkowego efektu, wybierz większe formaty odbitek, np. 20x30, 40x60 czy nawet 50x70, do wywołania tutaj: LINK. Sprawdzą się również odbitki retro. Szkoda, żeby podziwiać taką magię tylko z ekranów komputera!
 

Oceniło nas już 12373 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.