Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Świąteczne ozdoby

Jarmarki bożonarodzeniowe - które odwiedzić i jak je fotografować

Zapach korzennych przypraw, unoszący się w powietrzu, migoczące łańcuchy świateł i ten wyjątkowy klimat – jarmarki bożonarodzeniowe potrafią wprawić w świąteczny nastrój! W Polsce takie wydarzenia cieszą się coraz większą popularnością. Które z nich najlepiej odwiedzić i jak sfotografować, by były niepowtarzalną pamiątką?

Targi bożonarodzeniowe


Jak zorganizować wyjazd na jarmark bożonarodzeniowy


Rodzinna wyprawa na przedświąteczne zakupy z pewnością będzie niezapomnianą przygodą, jeśli odpowiednio się ją zaplanuje. Jarmarki co roku organizowane są niemal w każdym większym mieście, co znacznie skraca czas dojazdu. Co można kupić w takim miejscu? Kupcy oferują szeroką gamę świątecznych upominków i artykułów dekoracyjnych. W sprzedaży są na przykład ręcznie malowane ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, wyroby z wosku, ceramiki czy szkła. Nie brakuje też kożuchów, wyrobów skórzanych, a także regionalnych przysmaków.

Wyjazd na jarmark bożonarodzeniowy warto zaplanować na cały dzień. Twoja rodzina z pewnością nie będzie mogła oderwać oczu od straganów ze świątecznymi cudownościami. Wędrówka do kolejnych stoisk całkowicie Was pochłonie, a o upływającym czasie powiadomi Was nagłe… burczenie w brzuchach ;)  Koniecznie spróbujcie lokalnych pyszności i grzanego wina. Co trzeba mieć ze sobą? Przede wszystkim dobry humor! Jeśli planujesz coś kupić, przygotuj się na tę podróż finansowo.

Ozdoby na targach świątecznych

Gdzie najlepiej udać się na przedświąteczne zakupy?


Jarmarki bożonarodzeniowe w Europie organizowane są zazwyczaj 2-3 tygodnie przed świętami. U nas wygląda to podobnie, a to wystarczająco dużo czasu, by przeznaczyć jeden dzień na zakupy w świątecznym klimacie. Spośród wielu miejsc, to właśnie w naszych kraju przygotowuje się stragany, które zachwycają niepowtarzalnym urokiem zarówno w dzień, jak i po zmroku.

Które jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce warto odwiedzić? Od lat numerem jeden jest Wrocław. Stoiska kuszą przechodniów nie tylko lokalnymi wyrobami. Można tu kupić marsylskie mydła, biżuterię z Afryki, skosztować włoskich wędlin czy węgierskich kołaczy. To dzięki tej różnorodności wrocławskie stoiska zyskały miano najpiękniejszego jarmarku bożonarodzeniowego w Europie.

Jeśli bliżej Ci do Warszawy, koniecznie odwiedź Barbakan. Tuż przed świętami ta przestrzeń wypełnia się stoiskami, które oferują szeroki wachlarz gwiazdkowych doznań. Mieszkańcom Pomorza polecamy wizytę w Gdańsku, gdzie od ponad 20 lat na Targu Węglowym, wśród trójwymiarowych bombek gigantów i ledowych drzewek, rozchodzi się zapach czekolady, pierników i cynamonu. Kraków, Poznań, Toruń i Katowice to kolejne miejsca, w których doświadczysz prawdziwie świątecznej atmosfery na jarmarkach.

Choinka

Uchwyć piękno świąt


Stragany pełne świecidełek z miejsca proszą się o uwiecznienie w kadrze. Jednak jak tego dokonać, gdy dookoła tłum, a oświetlenie zupełnie nie współpracuje? Zrezygnuj z lampy błyskowej i naucz się uzyskiwać właściwą ekspozycję. Oczywiście poszukiwanie odpowiednich kadrów będzie dla Ciebie bardzo zajmujące, dlatego nie trać czasu na ustawianie rodziny do zdjęć, a postaw raczej na spontaniczne fotki.


Przede wszystkim – rób zdjęcia w pobliżu źródła światła. Lampki świąteczne dają miękkie oświetlenie, co odzwierciedli gwiazdkowy klimat. Z pomocą przyjdą też ustawienia balansu bieli, które pozwolą uzyskać ciekawy efekt. Skorzystaj też z trybu nocnego, który wydobędzie najmocniejsze punkty każdego zdjęcia. Swoje efekty możesz utrwalić, wywołując odbitki lub zamawiając wyjątkowy smartbook, w którym zamieścisz wszystkie fotki z tego pięknego, rodzinnie spędzonego dnia.

Rodzina z dziećmi na jarmarku


 

Oceniło nas już 12558 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.