Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Obróbka zdjęć

Poznaj 5 programów do obróbki zdjęć

Samodzielna nauka fotografii to świetna sprawa – możesz uczyć się na własnych błędach, zdobywać umiejętności we własnym tempie i zgłębiać wiedzę wtedy, gdy masz na to czas i ochotę. Praca fotografa to nie tylko robienie zdjęć, lecz także nadawanie im szlifu w programach do obróbki zdjęć. Poznaj te, które cieszą się największym zainteresowaniem.

Program do zdjęć i grafiki Photoshop

Program do obróbki zdjęć Photoshop to jedno z najpopularniejszych dziś narzędzi do edycji kadrów. Świat programu Photoshop skrywa mnóstwo podstawowych oraz zaawansowanych funkcji, pozwalających stworzyć prawdziwe dzieło nawet z przeciętnego zdjęcia. Mówi się, że ten program jest przedłużeniem pracy każdego fotografa. Obróbka zdjęć Photoshop to między innymi kadrowanie i prostowanie fotografii, korygowanie zniekształceń, dostosowanie temperatury barwowej, zmiana jasności poszczególnych partii obrazu czy popularny retusz zdjęć portretowych. W programie można także wyostrzyć i odszumić fotografie, zmienić ich rozmiar lub rozdzielczość. Photoshop to nieskończona ilość możliwości.

Niestety, program w wersji darmowej obejmuje jedynie 7 dni użytkowania. Po tym czasie dostęp do programu możliwy jest wyłącznie po wykupieniu licencji.

Tablet do rysowania

Bezpłatne narzędzia do obróbki zdjęć

Poszukujesz narzędzia, za pomocą którego w prosty sposób dokonasz zmian w swoich fotkach? Gimp czy Photoscape to darmowe programy do obróbki zdjęć. Obydwa są bardzo proste w obsłudze i cieszą się niemałą popularnością wśród użytkowników. 

Chcesz zmienić kontrast, ekspozycję czy balans kolorów? A może lubisz nakładać filtry, dodawać ramki, kadrować fotki czy tworzyć ciekawe efekty graficzne? Zarówno Gimp, jak i Photoscape to darmowe programy do upiększania zdjęć, które możesz zainstalować na komputerze. Obydwa dostępne są w języku polskim, a ich obsługa jest niezwykle intuicyjna. Każdy z nich to także program do łączenia zdjęć – w prosty sposób możesz tworzyć kolaże ze swoich ulubionych fotek i udostępniać je na profilach w mediach społecznościowych.

Zdjęcie przed i po obróbce

Obrabiaj zdjęcia w telefonie

Dziś wielu z nas korzysta z okazji by pstrykać świetne zdjęcia za pomocą telefonu. Większość nowoczesnych modeli ma bardzo dobrze rozbudowany tryb edycji zdjęć, oferując zaawansowane opcje. Jeśli to dla Ciebie zbyt mało, możesz pokusić się o darmowy program do obróbki zdjęć na telefon, jakim jest Snapseed. To aplikacja, która zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Program oferuje zaawansowaną możliwość retuszu zdjęć, głównie dzięki wbudowanym narzędziom oraz filtrom.

Z łatwością obrócisz czy przytniesz swoje zdjęcia do oczekiwanych rozmiarów. W Snapseed możesz także rozmyć tło lub dowolnie wybrany przez siebie obszar, korzystając z opcji pędzla do korekty. Program obsługuje nie tylko format JPG, ale też RAW, na którym często pracują zaawansowani użytkownicy. Aplikacja Snapseed ma w sobie wszystko, czego potrzeba do zaawansowanej obróbki zdjęć. Narzędzie zostało opracowane przez firmę Nik Software, której twórcy wdrożyli jedne z najlepszych wtyczek do Photoshopa oraz Lightroomu.

Obrabianie zdjęcia w telefonia

Kadruj i obrabiaj zdjęcia online

Szukasz programu, w którym obrobisz swoje zdjęcia w sieci? Sprawdź Fotoram, darmowy program do obróbki zdjęć online. To niezwykle proste w obsłudze narzędzie, pozwalające import zdjęć z Facebooka oraz ich późniejszą obróbkę. To świetne narzędzie wykorzystujące podstawowe opcje, takie jak kadrowanie, ustawienie ostrości, przycinanie czy eliminacja szumów. Gotowe zdjęcia możesz zapisać na dysku komputera lub od razu udostępnić w mediach społecznościowych.

Skorzystaj również z możliwości, jakie daje Ci Fotolab – przygotowaliśmy dla Ciebie prosty kreator online z inteligentną korekcją zdjęć. U nas wykadrujesz swoje fotki, zmienisz ich kolorystykę, a nawet dodasz efektowną ramkę. Stąd już prosta droga, by bez instalowania zbędnych aplikacji wywołać swoje zdjęcia w dowolnym rozmiarze.

Samodzielnie uczysz się sztuki fotografii? Zapoznaj się z jednym z wymienionych wyżej programów i nadaj swoim fotkom właściwy akcent, wywołując wśród najbliższych efekt „wow”!

Obrabianie zdjęć online


 

Oceniło nas już 12772 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.