Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Para z walentynką w dłoniach

Romantyczna sesja zdjęciowa w domu - jak ją zorganizować

Spędzacie Walentynki w domu? A może szukasz pomysłu na prezent, który zachwyci Twoją drugą połówkę? Mamy dla Ciebie idealną propozycję! Romantyczna sesja zdjęciowa w domu to strzał w dziesiątkę! 

Oryginalny prezent na Walentynki 

Wszystko co dobre zaczyna się od zaistnienia potrzeby. Jeżeli czytasz ten tekst zakładamy, że poszukujesz oryginalnego prezentu na Walentynki, zgadza się? Do realizacji naszego pomysłu nie będziesz potrzebować wiele - tak naprawdę wystarczą dobre chęci. 

Romantyczna sesja zdjęciowa w domu to prezent, który zdecydowanie zachwyci Twoją Walentynkę! Tym samym stworzycie niesamowite wspomnienia, do których będziecie mogli wspólnie wracać po latach. 

Walentynkowa sesja domowa

Od czego zacząć? Przede wszystkim od koncepcji! Zastanów się, w jakim klimacie chcesz utrzymać planowaną sesję. Opcji masz naprawdę wiele! Luźna, domowa atmosfera, wieczór spędzony przy planszówkach, wspólny trening czy elegancka kolacja przy świecach? Stylizacja dresowa, czy krawat i czerwona szminka? Wybierz rozwiązanie, które najlepiej oddaje charakter i dynamikę Waszego związku! 

Zaraz po opracowaniu pomysłu zabierz się za plan - przygotuj listę ujęć, które chcesz zrealizować wspólnie ze swoją drugą połówką. Pozwoli Wam to nie tylko na usprawnienie całego procesu, ale też będziecie pewni, że uchwyciliście wszystko to, o czym zawsze marzyliście. W przygotowaniu planu możesz wesprzeć się moodboardem - zrób research pod kątem inspiracji i zapisz zdjęcia, które najbardziej Ci się spodobały - w trakcie sesji możecie wspólnie spróbować je odtworzyć. Na tym etapie możesz też zacząć kompletować niezbędne elementy, dzięki którym wystylizujesz wnętrze, przydatne mogą okazać się np. świece. 

Koncepcja i plan gotowe - co teraz? Nadszedł czas na to, by opracować wszelkie technikalia. Zakładamy, że nie jesteś profesjonalnym fotografem, więc i sesja również taka nie będzie. Jak rozwiązać problem z brakiem profesjonalnego sprzętu? Niczym się nie przejmuj, nie musisz z tej okazji kupować sprzętu. Fotografia jest obecnie jednym z najbardziej popularnych hobby, być może ktoś z Twoich znajomych jest w posiadaniu dobrego aparatu? Możesz też rozważyć opcję wypożyczenia sprzętu. Jeżeli jednak żadna z tych opcji Ci nie pasuje - wykorzystaj aparat wbudowany w Twoim telefonie. Nowoczesne smartfony mają bardzo dobre parametry jeżeli chodzi o aparaty, dlatego bez problemu uda Ci się zorganizować domową sesję przy użyciu wyłącznie telefonu. 

Zakochana para w domu 

W następnym kroku zastanów się nad miejscem, w którym chcesz zrobić zdjęcia. Wybierz pomieszczenie, które jest najlepiej oświetlone. Możesz pomyśleć też o wypożyczeniu lampy błyskowej, która zapewni odpowiednie źródło światła. Po wybraniu miejscówki zastanów się też nad jej aranżacją - pomyśl, czy obecny układ mebli jest ok - może chwilowe przemeblowanie na potrzeby sesji będzie dobrym pomysłem? Jeżeli chcesz nadać swojemu chwilowemu studiu domowemu bardziej profesjonalnego wymiaru koniecznie zajrzyj do naszego tekstu: Domowe studio fotograficzne - czego potrzebujesz na start? Dowiesz się z niego, jak szybko i tanio zmienić swój dom w studio fotograficzne. 

Jak spędzić Walentynki?

Jeżeli zdecydujesz się na nasz pomysł to Walentynki na pewno spędzisz w domu! :) I nie ma w tym nic złego! Razem ze swoją drugą połówką będziecie mieć masę zabawy przy pozowaniu i odtwarzaniu wybranych wcześniej przez Ciebie zdjęć. Dodatkowo - nie będziecie ograniczeni w czasie przez nikogo - w końcu w rolę fotografów wcielicie się sami, a Waszym studiem jest Wasz dom! 

A chwilę po zakończonej sesji możecie rozsiąść się na kanapie i wspólnie wybrać najlepsze zdjęcia. Efekty Waszej sesji koniecznie utrwalcie na odbitkach! W wyborze niech nie ogranicza Was jeden format - zdecydujcie się na różnorodność wymiarów. Koniecznie sprawdźcie naszą ofertę i wybierzcie ten z formatów, który najlepiej pasuje do Waszych wspomnień. 

Zakochani na kanapie

 

Oceniło nas już 12772 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.