Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

co robić w święta

Jak stworzyć rodzinną atmosferę w Święta Bożego Narodzenia?

Już niedługo spotkamy się z najbliższymi przy świątecznym stole. Co zrobić, aby cieszyć się w pełni obecnością rodziny i magią Świąt? Jak stworzyć niepowtarzalny klimat i ciepłą, rodzinną atmosferę?

Rodzinne rozmowy podczas Świąt

Wspólne spędzanie świątecznego czasu możesz wykorzystać oczywiście do wspomnień i rozmów. Cudownie słucha się przygód z dzieciństwa dziadków lub rodziców.  Miło dowiedzieć się czegoś nowego o naszych bliskich lub wspólnie pośmiać przy snuciu dawnych historii. To najstarsi członkowie rodziny przywołują najciekawsze przygody z lat własnej młodości powodując dużo śmiechu. Bezcenne są też opowieści babci i dziadka, jak wyglądało Boże Narodzenie kilkadziesiąt lat temu. Stare dobre czasy kiedy było się jeszcze dzieckiem równie dobrze wspomina się z rodzeństwem. Wiadomo, że rodzeństwo ukrywa przed rodzicami więcej tajemnic i zdarzeń, niż mogliby się spodziewać. Fajnie na Święta wrócić do wspomnień. Aż chce się powiedzieć: wtedy to było..

rodzinne święta

Świąteczne wspomnienia

Przypomnij też sobie swoją Gwiazdkę z dzieciństwa. Usiądź przy mamie i przywołaj najcieplejsze wspomnienia: czekanie na Świętego Mikołaja, ubieranie choinki czy śpiewanie kolęd. Wspólne wspomnienia na pewno stworzą magiczny i rodzinny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Oglądanie zdjęć

Do przypominania rodzinnych, zabawnych opowieści najlepsze są przecież zdjęcia. Najprzyjemniej ogląda się zdjęcia w dużym gronie, a w Święta o towarzystwo przecież nie trudno. Przeglądanie albumów ze zdjęciami i powrót do chwil z przeszłości to idealne pomysły na ciekawe urozmaicenie świątecznego czasu. Wspominanie zapisanych na zdjęciach wspólnych wakacji czy rodzinnych uroczystości jest dobrym pomysłem na świąteczną integrację całej rodziny!

rodzinny album ze starymi zdjęciami

Niech Święta staną się szansą wzmacniania więzi z bliskimi. Stwórz niezapomnianą atmosferę, aby wspomnienia o wspólnym świętowaniu, na zawsze pozostały w pamięci jako najpiękniejsze i magiczne chwile w życiu. 
 

Źródło zdjęć: www.pexels.com

Oceniło nas już 12558 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.