Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Jak układać zdjęcia na ścianie?

Jak układać zdjęcia na ścianie?

Utworzenie domowej galerii to doskonały sposób na ożywienie ścian mieszkania, jak i stworzenie w jego wnętrzu wyjątkowego charakteru. Pamiątkowe zdjęcia ocieplają wizualnie wnętrze i stanowią świetny akcent na tle całego wystroju. Kolejnym plusem są wspomnienia, które powracają w myślach, gdy każdorazowo mijasz stworzoną przez siebie galerię. Jaki jest najlepszy układ zdjęć na ścianie?

Duży format, odbitki XXL

Spersonalizuj swoje mieszkanie

Wyrażenie własnego stylu objawia się w detalach. Można zaznaczać go w wymyślnych i dopracowanych stylizacjach, jak i w otoczeniu, w którym spędza się najwięcej czasu. Aranżacja zdjęć na ścianie to unikalny sposób na ozdobienie wnętrza, a jednocześnie pomysłowe rozwiązanie problemu pustych ścian.

Zanim jednak weźmiesz się do roboty, potrzebna będzie koncepcja. Wbijanie gwoździ „na wyczucie” może szybko stać się powodem frustracji, kiedy okaże się, że gotowy układ zdjęć na ścianie wygląda niekorzystnie. Warto wcześniej przemyśleć rozmieszczenie pamiątkowych fotek oraz dopasowanie wielkości ramek do rozmiaru ściany. Chcesz zawiesić odbitki 30x40? Sprawdź najpierw, czy zdjęcia w takim formacie na pewno dobrze będą komponować się z resztą aranżacji.

Odbitki XXL

Co i gdzie najlepiej powiesić?

Kilka lat temu zdjęcia w rozmiarze 10x15 należały do najpopularniejszych. Dumnie zajmowały kolejne miejsca w albumach, które przechowywano jako rodzinne pamiątki. Dziś oferta uległa znacznemu rozszerzeniu i bez problemu można wywołać odbitki 20x30, zdjęcia panoramiczne, a nawet całkiem wymyślne formaty, o których kiedyś nikt by nie pomyślał.

Aby galeria zdjęć na ścianie odpowiednio eksponowała rodzinne wspomnienia, trzeba się solidnie przygotować do pracy. Dobór zdjęć zależy od tego, gdzie będą one wisieć. W sypialni mogą pojawić się prywatne zdjęcia, w przedpokoju lub w salonie niech zawisną w ramkach rodzinne kadry lub intrygujące grafiki. Równie ciekawym miejscem jest kuchnia oraz łazienka – można pokusić się o zbliżone tematycznie fotografie, które świetnie wpiszą się w klimat danego pomieszczenia.

Odbitki 15x21

Przygotowanie

Jeśli ściana, na której chcesz powiesić zdjęcia jest duża, możesz ją śmiało zagospodarować od sufitu aż do podłogi. Na tak dużej powierzchni warto zawiesić zróżnicowane formaty zdjęć, umieszczając blisko siebie odbitki 15x21 wraz z większymi rozmiarami fotografii. Jeśli masz do dyspozycji tylko niewielki kawałek ściany, postaraj się, aby zawieszone na niej fotografie były jednakowej wielkości. Dzięki temu uzyskasz efekt uporządkowanej przestrzeni, a oglądającym łatwiej będzie skupić wzrok na domowej galerii.

Pamiętaj, że wbijanie gwoździ to nie zabawa, a robienie przypadkowych dziur w ścianie oznacza wyłącznie dodatkowe koszty oraz remont. Jeśli precyzja nie jest Twoją mocną stroną, postaw na inne sposoby mocowania obrazów, takie jak rzepy czy specjalne haczyki.

Zdjęcia na ścianie – aranżacje


Zanim fotki na dobre zaczną tworzyć domową galerię, ułóż je na podłodze i oceń, czy tak stworzony układ będzie Ci odpowiadać. Zdjęcia najlepiej prezentują się na jednolitym tle – wówczas możesz zaszaleć z kształtem i kolorem ramek. Jeśli ściana pokryta jest kolorową tapetą, sięgnij po ramki w jednolitym kolorze i rozważ zawieszenie zdjęć w stonowanych barwach.
 

Oceniło nas już 12558 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.