Miłość na odbitkach. Wpisz kod: LOVE24 i kup odbitki naświetlane 30% TANIEJ! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Dziecko przebrane za króliczka

Wielkanocna rodzinna sesja fotograficzna - sprawdź najlepsze pomysły jak samodzielnie ją przygotować

Wielkanocna rodzinna sesja przygotowana w domu jest znakomitą alternatywą dla profesjonalnych zdjęć u fotografa. Większość kadrów można zaplanować bez wysiłku, wystarczy jedynie kilka akcesoriów oraz smartfon. Sprawdź nasze pomysły na ciekawą sesję „z zajączkiem” dla całej rodziny.

Rodzina przy stole

Tło – sekret udanych kadrów

Podstawą udanych zdjęć jest odpowiednie światło. Pożądany klimat natomiast wywołasz, planując tło swoich zdjęć. Skup się na czymś jednolitym – może to być gładka ściana, w kąciku której przygotujesz wielkanocną ekspozycję. Równie dobrze sprawdzi się koc, zasłony, a nawet.. puchaty dywan! Portretowe sesje dzieci wykonywane z góry z pewnością wyróżnią się spośród dotychczasowych zdjęć w Twoich albumach. Takie odbitki 10x15 będą znakomitą pamiątką na kolejne lata.

Mama z córką maluja pisanki

Wiosenna sesja fotograficzna w świątecznym klimacie

Jeśli warunki są sprzyjające, wielkanocną sesję zdjęciową możesz wykonać na łonie natury. Wystarczy udać się z rodziną do pobliskiego parku, lasu lub na łąkę i znaleźć przytulne miejsce, w którym jest skrawek zadbanej trawy, drzewa czy krzewy.

Zdjęcia na trawie warto wykonywać według podobnej zasady, która obowiązuje przy mięsistym dywanie. Jeśli zależy Ci, by Twoje odbitki 10x13 wyglądały profesjonalnie, wykonaj portrety dzieci leżących na miękkim podłożu. W kadrze najlepiej będą prezentować się maluchy i niemowlęta.

Wielkanocne zdjęcia

Zadbaj o rekwizyty

Aby Twoje kadry nawiązywały do święta, warto postarać się o kilka wielkanocnych gadżetów. Jeśli wykonujesz sesję w domu, możesz wygospodarować kącik, który samodzielnie udekorujesz. Bardzo dobrze sprawdzą się kolorowe piórka – możesz z nich stworzyć efektowną girlandę. Przydadzą się także wstążki, pisanki, wiosenne kwiaty oraz rośliny doniczkowe. Ciekawym elementem jest tablica kredowa w nietypowym kształcie. Możesz wypisać na niej świąteczne życzenia i wręczyć osobie, która zapozuje z nią do zdjęcia.

Dziecko zbiera jajka wielkanocne

Baw się dobrze!

Najwięcej frajdy ze zdjęć mają dzieci. Zawsze wyglądają w kadrach naturalnie, wnoszą świeżość i dobrą energię. Niech Twoje wielkanocna rodzinna sesja fotograficzna skupia się przede wszystkim na najmłodszych członkach.

Zaserwuj im sporą dawkę zabawy i utrwalaj zdjęcia w ruchu. Dzieci mogą bawić się piórkami, rozdmuchując je lub podrzucając. W innym kadrze jedno z nich może trzymać kredową tablicę, a drugie rozwieszać wydmuszki na przyniesionych z lasu gałązkach. Możecie też napompować kilka balonów i pomalować je jak pisanki – tutaj również tkwi ogromny potencjał na ciekawe zdjęcia. Zaproś do zabawy dorosłych i utrwalaj ich interakcje z dziećmi. Takie zdjęcia stworzą serię pięknych wspomnień, do których chętnie będzie wracać cała rodzina.

Dziecko w stroju króliczka

Złap światło

Jak już wspomniano wcześniej, światło jest najważniejszym czynnikiem udanego kadru. Chcesz, aby rodzinna sesja fotograficzna na Wielkanoc była zapamiętanym wydarzeniem? Wykonaj ją porą, w której jest najwięcej naturalnego światła.

Przygotuj scenę lub tło dla swoich kadrów i ustaw je w pobliżu okna. Jeśli decydujesz się na portrety – światło powinno padać na postacie lekko z boku. Zdjęcia w plenerze natomiast powinny być wykonywane rano lub przed zachodem słońca – wówczas kąt padania promieni słonecznych zadziała korzystnie na osoby pozujące do kadru. Zapoznaj się z pojęciem złotej godziny i wykorzystaj najlepszy czas na swoje zdjęcia.

Chcesz, by Twoje fotki były jeszcze bardziej atrakcyjne? Zadbaj o to, by stroje członków rodziny były w kolorach beżu, błękitu lub w barwach ziemi. Świetnie wyróżnią się zarówno w plenerze, jak i w domu, a pastelowe dodatki będą znakomitym 

Dzieci malują pisanki


 

Oceniło nas już 12558 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.